Muhabbet kuşu kur

Emre Said Tiryaki

Yeni Üye
Merhabalar Yaklaşık 5 Haftadır Beraber Olan Muhabbet Kuşlarıma 2 Hafta Önce Yuvalık Taktım Fakat Yuvalıkla Hiçbir Etkileşimde Bulunmadılar Hemde Hiç Ne Yapmalıyım Erkek Dişiye Kur Yapıyor Fakat Sadece Kafesin Dışındayken İçindeyken Sadece Birbirlerini Kaşıyorlar Arada Didişiyorlar Birde Ne Yapmalıyım Henüz Birbirlerine Alışamadılar mı Acaba Lütfen Yardım Edin

Kuşlar kızışmamış olabilirler kafesin ve kuşların fotoğraflarını atarmısınız birkaç tane

Biraz zaman tanı kuşlara belki eş olmamış olabilirler. Fazla rahatsız etme mama yap kızışmalari için bide burdan böyle her denilen şeye inanıp kesinlikle uygulama yapma

Kuşlar kızışmamış olabilirler kafesin ve kuşların fotoğraflarını atarmısınız birkaç tane [/QUOTE
36116
36117
36118

36115

36114

Kızışmaları için yapılan mama işe yarıyor mu ? Hiç denemedim
Mamaya katacağınız nijer,havuç,keçiboynuzu tozu gibi kızıştırıcı etkisi olan ürünleri katarsanız kuşlar kızışır. Mama kuşa kilo aldırmak,direnç kazandırmak,güç kuvvet sağlamak,kızışmasını desteklemek gibi birçok nedenden verilir. Mamaya keçiboynuzu tozu,ruşeym,kara lahana,haşlanmış yumurta,çörek otu,kekik,nane gibi tonlarca ürün katabilirsiniz. Forumda birçok tarif bulunmaktadır.

Mamaya katacağınız nijer,havuç,keçiboynuzu tozu gibi kızıştırıcı etkisi olan ürünleri katarsanız kuşlar kızışır. Mama kuşa kilo aldırmak,direnç kazandırmak,güç kuvvet sağlamak,kızışmasını desteklemek gibi birçok nedenden verilir. Mamaya keçiboynuzu tozu,ruşeym,kara lahana,haşlanmış yumurta,çörek otu,kekik,nane gibi tonlarca ürün katabilirsiniz. Forumda birçok tarif bulunmaktadır.
Peki kuşların ortsmı filan nasıl

Tek Tünek var sanırım.onu tahta yaparsanız daha sağlıklı olur.ben tek tünek olunca üzülüyorum hayvanlara.şart mı bu tek tünek yavru almak için?

Hocam yuvalığın tüneğini kısaltın biraz tek kuşun üstünde duracak uzunlukta olsa yeterli gelir 3/4 cm falan. Tüneği tahta tünekle değiştirin tek tünek yada 2 tüne size kalmış çifte atmada tek tünek önerilir ama 2 tüneklede yavru alabilirsiniz hem kuşlar daha fazla hareket etmiş olur 2 tünekte. Kafese kalamar kemiği ve kuş kumu alıp takmanızı öneririm.

Hocam yuvalığın tüneğini kısaltın biraz tek kuşun üstünde duracak uzunlukta olsa yeterli gelir 3/4 cm falan. Tüneği tahta tünekle değiştirin tek tünek yada 2 tüne size kalmış çifte atmada tek tünek önerilir ama 2 tüneklede yavru alabilirsiniz hem kuşlar daha fazla hareket etmiş olur 2 tünekte. Kafese kalamar kemiği ve kuş kumu alıp takmanızı öneririm.
Saolun

Geri