Muhabbet Kuşu Karnı Şiş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan erencan_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

erencan_

Yeni Üye
Evet arkadaşlar 3-4 aydır kuşumun karnında şişlik var. Hiç uçamıyor dışarı çıkartırken elimin üstünde çıkartıp koyuyorum sadece yerde masada geziyor uçamıyor. Genel sağlıkta sorun yok gibi duruyor. Sizce bu durum yaglanmadan dolayı mı? 4-5 defa yumurta demesi oldu ama yumurtalar fazla yaşayamadı. Sonra bu hale geldi.

Evet arkadaşlar 3-4 aydır kuşumun karnında şişlik var. Hiç uçamıyor dışarı çıkartırken elimin üstünde çıkartıp koyuyorum sadece yerde masada geziyor uçamıyor. Genel sağlıkta sorun yok gibi duruyor. Sizce bu durum yaglanmadan dolayı mı? 4-5 defa yumurta demesi oldu ama yumurtalar fazla yaşayamadı. Sonra bu hale geldi.

Lipom, tümör veya karaciğer büyümesi olabilir. O şiş dediğiniz yer nasıl? Tüylerini üfleyin ve o kısmı kontrol edin sarı sarı mı görünüyor, yumuşak içi dolu bir şişlik mi? Kuşun kilosunu da öğrenelim hassas teraziniz varsa ölçüp belirtir misiniz... kuşa vitamin ve kalsiyum takviyesi veriyor musunuz?

Ve kuşunuz yem yiyor mu acaba bana pek yem yiyor gibi gelmedi dışkıda

Lipom, tümör veya karaciğer büyümesi olabilir. O şiş dediğiniz yer nasıl? Tüylerini üfleyin ve o kısmı kontrol edin sarı sarı mı görünüyor, yumuşak içi dolu bir şişlik mi? Kuşun kilosunu da öğrenelim hassas teraziniz varsa ölçüp belirtir misiniz... kuşa vitamin ve kalsiyum takviyesi veriyor musunuz?
Yumuşak bir şişlik gibi tam anlayamadım ama yem yemede sorun yok yiyor. Hassas terazim bozulduğu için onu ölçemedim. Kafes içinde kalamar kemiği ve kuş kumu var. Haftada 1 kez suyuna bir kaç damla vitamin veriyorum.

Yumuşak bir şişlik gibi tam anlayamadım ama yem yemede sorun yok yiyor. Hassas terazim bozulduğu için onu ölçemedim. Kafes içinde kalamar kemiği ve kuş kumu var. Haftada 1 kez suyuna bir kaç damla vitamin veriyorum.
Vitamin olarak ne kullanıyorsunuz? Yumuşaksa yaglanma da olabilir

Vitamin olarak ne kullanıyorsunuz? Yumuşaksa yaglanma da olabilir
B vitamini kullanıyorum( İçeriğinde B1,B2,B6,B12) Folik Asit ve K3 var) Ayrıca Aminosol vitamini var hasta halsiz olunca, tüy dökülmesinde vs desteklemek için kullanıyorum. İkisini aynı anda değil

Şişlik hangi renk sarı mı mor mu? Eğer sarı renkliyse lipom olabilir. Lipom tümörü olabilir.
Foto atabilirseniz atın.

Kanatlı veterinerine muayene ettirmeniz doğru olur..

Kuşun suyuna birkaç gün sirke katın. Tercihen beyaz sirke. Yarım suluğa 1 çay kaşığı kadar. Suyu her gün yeni hazırlayın. Ayrıca kanat çırpıyorsa ufak ufak uçurarak egzersiz yaptırın. Sık sık uçmaya teşvik edin elinizde kanat çırpması bile fayda sağlar. Yaralanmamasına dikkat edin tabi. 10 gün devam edin sonra gelişmeleri yazın

Geri