Muhabbet kuşu kanat şekli?

Şanslıbey

Yeni Üye
Özür dilerim herşeyden korkar oldum biraz zor bir süreçten geçtik de Muhabbet kuşum kanatlarını aralayıp titretiyor ev sıcak da değil sürekli hava alıyor başka bir nedeni olabilir mi ki ayrıca dişte gıcırdatıyor yardım ederseniz sevinirim.

Cok gecmis olsun oncelikle umarim ciddi bir sikintisi yoktur. Yeme icme durumu nasil? Gun icerisinde boyle mi kusunuz? Diski fotografi atarsaniz eger bilgili forumculae daha iyi bir sekilde yorum yapabilir.

Cok gecmis olsun oncelikle umarim ciddi bir sikintisi yoktur. Yeme icme durumu nasil? Gun icerisinde boyle mi kusunuz? Diski fotografi atarsaniz eger bilgili forumculae daha iyi bir sekilde yorum yapabilir.
Gün boyunca hareketli konuşkan bir kuş . Normalde evde dışarı çıkar oyun oynardı ama küçük bir kaza geçirdiği için tırnağı düştü kafeste kalması gerekiyor o yüzden gün boyu kafeste ama genelde hareketli ve konuşkan arada böyle yapıyor.

Buyuk ihtimalle tirnagindan oturu aci cekiyor olabilir. Dikkat edin mikrop kapmasin ve tuneklerini dezefenkte edin tirnagi dustugu icin mikrop kapabilir.

Tırnagına 5 gün oluyor veterinere gittik tedavi görüyor oraya kan durdurmak için damla damlattılar vs şimdi agro kesici antibiyotik vs damla kullanıyoruz yazdılar reçetesi var sadece bugün yaptı akşama doğru o hareketi

Antibiyotikte durguluğuna büyük bir etken olabilir. Antibiyotik için çok fazla kullanmanızı tavsiye etmem. Çok ciddi bir hastalığı yoksa şayet çünkü antibiyotik köyü bakterileri öldürürken iyi bakterileri de öldürür böylece kuşun bağışıklık sistemi düşer ve hasta olmaya daha meyilli olur.

Evet tabiki zaten 2 tane var ondan birine gittik tedavisini yaptı ilaçlarını yazdı Şirinvet hatta bahçelievler İstanbul bakabilirsiniz

Aa evet evet biliyorum orayi bayağı iyi yorumlari da var. Antibiyotikten sonra probiyotik kullanımı tavsiye ediyorlar. Bence yavaş yavaş iyileşir inşallah. Zaten hijyenine de dikkat ediyorsunuz umarım bu durumu kısa bir surede atlatir

Aa evet evet biliyorum orayi bayağı iyi yorumlari da var. Antibiyotikten sonra probiyotik kullanımı tavsiye ediyorlar. Bence yavaş yavaş iyileşir inşallah. Zaten hijyenine de dikkat ediyorsunuz umarım bu durumu kısa bir surede atlatir
İnşallah teşekkür ederim. Multivitamin aminoasit yazdı ama kısa sürede iyileşir tırnagı yerine gelir umarım çünkü boyunluk verdi ama boyunlukla durmuo sadece gece takıyorum o yüzden

Geçmiş olsun öncelikle, dışkılarda hastalık görünmüyor, yinede yeni yapılmış dışkı görmemiz iyi olur, kanat titretme stres kaynaklı olabilir, önceki hastalığı neydi kısa bir özet geçer misiniz? Uyku halindeyken ağızda yem kırma vs normal gaga gıcırdatma konusunda bilgi sahibi değilim o konuya başka üyelerimiz baksın, antibiyotiğe başladıysanız kesinlikle yarım kesmeyin ilacı, antibiyotiğe bağışıklık kazanır ve ilacın hiç bir önemi kalmaz

Özür dilerim herşeyden korkar oldum biraz zor bir süreçten geçtik de Muhabbet kuşum kanatlarını aralayıp titretiyor ev sıcak da değil sürekli hava alıyor başka bir nedeni olabilir mi ki ayrıca dişte gıcırdatıyor yardım ederseniz sevinirim.
Arada bi yapıyorsa ve neşesi yerindeyse sıkıntı yok dışkıda da bir problem görmedim gagasını sürtmesi de normal gagasını temizliyor.

Geçmiş olsun öncelikle, dışkılarda hastalık görünmüyor, yinede yeni yapılmış dışkı görmemiz iyi olur, kanat titretme stres kaynaklı olabilir, önceki hastalığı neydi kısa bir özet geçer misiniz? Uyku halindeyken ağızda yem kırma vs normal gaga gıcırdatma konusunda bilgi sahibi değilim o konuya başka üyelerimiz baksın, antibiyotiğe başladıysanız kesinlikle yarım kesmeyin ilacı, antibiyotiğe bağışıklık kazanır ve ilacın hiç bir önemi kalmaz
Bir hafta kullanılacak denildi sabah 10 akşam 10 veriyorum cuma veterinere kontrolü var

Geri