Muhabbet kuşu kanama ve stress

kuşsever99

Yeni Üye
İyi günler dilerim. Beyaz renkli mubabbet kuşum yaklaşık iki üç aydır benimle bana çok alıştı.

Geçtiğimiz günlerde bir şehirler arası yolculukla onu başka bir şehre getirdim. Yolculukta rahat olması için her şeyi ayarladım sorunsuz sıkıntısız beraber geldik. Daha sonrasında bir iş için bir kaç günlüğüne şehir dışına çıkmak durumunda kaldım ve kuşumu daha önce çeşitli hayvanlar bakmış bir arkadaşıma bir kaç gün bıraktım. Döndüğümde aşırı biçimde tüylerini yolmuş ve durgun gördüm kendisini. Ancak benle bir kaç saat geçirince eski neşesine mutluluğuna kavuştu, geldiğimden beri geçen bir kaç gündür hâlâ oyuncu keyifli. Merak ettigim şey bu dökülen tüyler mevsimsel geçiş kaynaklı mı stress kaynaklı mı ve ben bu süreçte ona takviye olarak ne yapabilirim.

Bir de bugün kuşumun kuyruk kısmındaki canlı bir tüy koptu ve epey kanadı. Pıhtılaşmayı takip ettim pıhtılaşma oldu kanama durdu kuştan da canının yandığına dair bir davranış görmedim yine oyuncu haline devam ediyordu. Ancak bir miktar kan lekesi üstünde kaldı bunları çıkarmalı miyim yoksa kendi haline mi bırakmalıyım bilemedim

Geri