Muhabbet kuşu kaka problemi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Bulut90
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bulut90

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, sizden birkaç konuda bilgi isteyecektim. Ben 1 ay önce balkonuma konan güzel bir muhabbet kuşunu sahiplendim. Ceresine baktığımda erkek diye düşündüm ama ceresi renk değiştiriyor emin olamadım. O yüzden fotoğrafını yükleyip bilen arkadaşlardan hem cinsiyet hem de yaş tahmini rica edeceğim. Asıl yaşadığımız sorun ise başka. Muhabbet kuşum kakasını kafesine yapmıyor. Biriktiriyor ve kafesten dışarıya çıkardığımızda büyük bir şekilde yapıyor. İlk zamanlar böyle bir sorunumuz yoktu ama 10 gündür falan bu şekilde. Kafesi tertemiz. Günde 3 kez falan bir iki saatliğine dışarı çıkarıyoruz. Bu sorunu yaşayan ya da bu konuda fikri olan varsa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20210418_173141.jpg
    IMG_20210418_173141.jpg
    795.7 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20210418_173246.jpg
    IMG_20210418_173246.jpg
    912.7 KB · Görüntüleme: 51
merhaba kaka sorununu bilerek yaptığını sanmıyorum farkında bile değildir. Ayrıca dişi.

merhaba kaka sorununu bilerek yaptığını sanmıyorum farkında bile değildir. Ayrıca dişi.
Gerçekten dişi mi 🙈 bir aydır oğluşum diye seviyordum :) ama hiç kafesinin içine yapmıyor dışarıya çıkarır çıkarmaz o dakika yapıyor bilerek yapıyor diye düşündüm. Yaşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gerçekten dişi mi 🙈 bir aydır oğluşum diye seviyordum :) ama hiç kafesinin içine yapmıyor dışarıya çıkarır çıkarmaz o dakika yapıyor bilerek yapıyor diye düşündüm. Yaşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
kafasındaki çizgilere bakılırsa 6 aylık üzerinde gbi duruyor. ayrıca Normal zamanda dişi kuşların ceresi beyazdır fark etmişşsinizdir. sizinki kızgınlığa girmeye başlamış hayırlı olsun.

Kafeste ızgara varmı dışkısını yiyor olabilir.kuşlar kafes dışında uçmaya çıkar çıkmaz dışkı yaparlar .Bir yerde okumuştum 20 dakika da bir dışkılarlar.

Kafeste ızgara varmı dışkısını yiyor olabilir.kuşlar kafes dışında uçmaya çıkar çıkmaz dışkı yaparlar .Bir yerde okumuştum 20 dakika da bir dışkılarlar.
Kafes ızgaramız yok Ayşenur hanım. Dışkısını yediğini hiç görmedim çok şükür 🙏 Kafesten çıktığı an sık sık gezdiği yerlerde dışkısını yapıyor ama kafesin içine 1 tane bile yapmıyor içinde tutuyor. Çıkınca neredeyse 1 liralık demir para büyüklüğünde yaptığı da oluyor. Yemesi çok iyi darı ve yem veriyorum arada yeşillik ve elma da veriyorum.

Kafes ızgaramız yok Ayşenur hanım. Dışkısını yediğini hiç görmedim çok şükür 🙏 Kafesten çıktığı an sık sık gezdiği yerlerde dışkısını yapıyor ama kafesin içine 1 tane bile yapmıyor içinde tutuyor. Çıkınca neredeyse 1 liralık demir para büyüklüğünde yaptığı da oluyor. Yemesi çok iyi darı ve yem veriyorum arada yeşillik ve elma da veriyorum.
Dışkı fotosunu yapışıyormu

Benim dişi kuşum kafesinin tabanına yumurtlamıştı. Orayı artık yuva olarak gördüğü için asla kafesine dışkılamaz bütün gece biriktirir çıkar çıkmaz kocaman bırakıverirdi. Genelde yumurtaya yatan kuşlarda olur bu durum. Başka bir sebebi varsa da ben bilmiyorum.

Benim dişi kuşum kafesinin tabanına yumurtlamıştı. Orayı artık yuva olarak gördüğü için asla kafesine dışkılamaz bütün gece biriktirir çıkar çıkmaz kocaman bırakıverirdi. Genelde yumurtaya yatan kuşlarda olur bu durum. Başka bir sebebi varsa da ben bilmiyorum.
Yumurtası da yok Bulut'un ☺️ Teşekkür ederim cevabınız için

Geri