muhabbet kuşu kafasını yere sürterek yürüyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ragazzi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ragazzi

Yeni Üye
merhaba,
1 ay önce 1,5 yaşında erkek bir muhabbet kuşu aldım. geldiğinden beri hareketsizdi, denge problemi vardı bi rahatsızlığı olduğu belliydi ama veterinerler fln anlamadı çünkü sürekli olmuyor. buradan internetten vs. araştırdım önce vitamin sonra da sarımsaklı su tedavisi uyguladım. demin kafesten saldım biraz uçtu sonra yere indiğinde kafasını kaldıramadığını fark ettim öne doğru düşerek halsiz bi şekilde yürüyor bazen kafa üstüne düşüyor kanatlarından destek alarak doğrulmaya çalışıyor. şimdi de kafesin dibinde bu şekilde debeleniyor. ne yapabilirim bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

şuan normal haline döndü yani ilk dediğim gibi halsiz güçsüz ama kafasını kaldırıyor. biraz yem yedi demin şimdi tüneğe çıktı.
normalde de tüneklere atlarken, kafes tellerine tırmanırken fln zorlanıyor, dengesini kaybeder gibi oluyor.

Şuan normal gibi. Sesiz sakin duruyor tünekte. Zıplarken denge kaybını göstermek için video çektim fakat bahsettiğim kadar dengesini kaybetmedi sanırım biraz yorulunca oluyor, şuan yormak istemedim.

edit: videolar yüklenemedi.
118A45D4-9EC0-474A-9BC2-89EAABCDC454.jpegA40F084E-3C66-4FDA-A2E6-FCE93B9D4E73.jpegD3D93E90-3E4A-46C6-9849-FED4EED80755.jpeg8E0A6134-8205-49E4-9832-AF937E8A15EF.jpeg6C2C1EE0-8C45-4E6D-9B1F-64C755F5D713.jpeg

Son düzenleme:
ek olarak; uçmayı yeni öğrenen kuşlar gibi uçtuğunda istediği yere konamıyor

tekrar merhaba kuşum düzelmediği için bugün veteriner yerine aldığım kuşçuya götürdüm. kafasını mı çarptı tek gözü görmüyor dedi, dediği doğruydu odada uçarken duvara çarpıp düşmüştü. veteriner nasıl anlamadı hayret ediyorum.
tek gözü kör oldu için dengesizlik vb. problemleri var bu konu da ne yapabilirim? çiftleşmesine engel midir? kafeste tek mi kalmalı? bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen.

Geri