Muhabbet Kuşu Kafa Tüyleri Sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MehmeTR
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MehmeTR

Meraklı Üye
Merhabalar, dün gözlemlediğim kuşumda bugün ilerleme kaydettim ve bilginize ihtiyacım ceresinin üstündeki tüyler hafif sarardı ve burnunda birşey var gibi ard ardına hapşırma gibi yapıp köpek havlaması gibi ses çıkıyor @umitFB @Ayhan OTÇUOĞLU @Yusuf Kürşat AKKUŞ
465118BF-9B90-4D31-A6D7-5B49CBF4B5F7.jpeg

Yarın ekleyeceğim ışıkları kapandı usta. Burun deliğinin birinde beyaz birşey görünüyor acaba nefes alıp vermesini engelliyor olabilir mi çünkü sürekli ağızını açıp kapatıyor hareket ettikten sonra. Bu arada yuva hazırlığındalar çiftleşiyorlar sürekli yeni dinlenmeden çıkmışlardı.

Resimde çok net belli burnundaki beyaz.

Merhabalar, dün gözlemlediğim kuşumda bugün ilerleme kaydettim ve bilginize ihtiyacım ceresinin üstündeki tüyler hafif sarardı ve burnunda birşey var gibi ard ardına hapşırma gibi yapıp köpek havlaması gibi ses çıkıyor @umitFB @Ayhan OTÇUOĞLU @Yusuf Kürşat AKKUŞ Ekli dosyayı görüntüle 43563
Erkek muhabbet kuşumda cere üstündeki tüylerde aynı şekilde sararma mevcut. Dişiyi yanına attıktan 2 hafta sonra oluştu bu durum, dişi acaba vuruyor mu yada kavga mı ediyorlar diye gözlemledim 15 gün herhangi bir ters durum göremedim. Fakat şöyle bir durum var benim kuşumda bu sararma ilkten kafasında siyah noktalarla başlayarak tüy dökümünün başlamasıyla ilerleme gösterdi daha önceden yoktu. Şuanda bakıyorumda sizinkide tüyde sanırım.

*Bende kendi kuşum açısından bu konuyu takip ediyor olucağım. İnşallah bir sonuca ulaşırız ve bir sorun veya hastalıksa en yakın zamanda çözüme kavuşur. İyi akşamlar.

Bizim kral nezle olmuş video atamadım bugün hapşırmadı hiç araştırdım ve burun tıkalı nefes alırkende hırıltısı var tek delik tıkalı birazda ağızını açarak nefes alıyor limonlu su yararlı gelir diyorlar birde burun tıkanıklığını benim açmam mümkünmü ilk defa başıma geldi böyle @Hayvansever03 @umitFB @Levent ACAR

Bizim kral nezle olmuş video atamadım bugün hapşırmadı hiç araştırdım ve burun tıkalı nefes alırkende hırıltısı var tek delik tıkalı birazda ağızını açarak nefes alıyor limonlu su yararlı gelir diyorlar birde burun tıkanıklığını benim açmam mümkünmü ilk defa başıma geldi böyle @Hayvansever03 @umitFB @Levent ACAR
Tuzlu suya pamuklu çubuğu batırıp burun deliklerini silmeyi deneyin. Limonlu su derken de tam dolu suluğa üç veya dört damla limon.

Geri