Muhabbet Kuşu Kaç Saat Yumurtaya Yatmazsa Yumurtalar Bozulur?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Poyraz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Poyraz

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumu 1-1,5 saatlik bi yolculuğa çıkarmak zorundayım. 1 saat içinde yine yumurtalara yatma imkanı olacak fakat 1 saatte yumurtalar bozulur mu? Yumurtaların bozulmaması için dişinin en fazla ne kadar yatmama ihtimali vardır?

Erkekle dişiyi fola koyun folun ağzını gazete ile sabitleyin bantlayın hava alacak şekilde arka kapağı aralıkla ben böyle yaptım biyere götürmüştüm çiftleri yarım saat felan tutmustu sıkıntı olmadı vardığımda kafesle birlikte müşterime teslim ettim.

ikisini de yuvalığın içine koyup ağzını mı kapatayım?

dişi yumurtalara 1 saatliğine yatmasa sorun olur mu?

dişi yumurtalara 1 saatliğine yatmasa sorun olur mu?
Kus yer degisiminden etkilenip kuluckaya devam etmeyebilir yumurtalara yazik olur illaki mecburum diyorsaniz sarsmadan goturmeye calisin kafes yuvalik ustunu ortun huylanmasinlar cevreyi gordukce cirpinabilirler hava alacak sekilde ortun erkegi yuvaliga falan koymaniza gerek yok kafes ve yuvalik sokmeden butun goturun ve sarmayin

Yumurtalı çifti taşımak her zaman için büyük risk. Kuşlar strese girip Ahmed beyin dediği gibi kuluçkaya devam etmeyebilir hatta yumurtalara bile zarar verebilir. Tasima esnasinda yumurtalar zarar görebilir. Çok dikkatli olmalisiniz

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sağ salim getirdim kuşları. yalnız dişi 45 dk boyunca yatmadı yumurtalara yol boyunca. arabanın içi sıcaktı. oda sıcaklığında. yumurtalar soğumuş mudur? Şuan yatıyor.

Geri