Muhabbet kuşu ishal

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Peuxhell
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Peuxhell

Yeni Üye
Muhabbet kuṣum yaklaşık bir haftadır ishal veteriner önerisiyle diafuryl şurubunu ağzina 1 damla damlatiyorum ama pek bir iyileṣme gerçekleşmedi. Neṣesi, yem yemesinde bir sıkıntı yok iyileṣmesi için önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,
Kuşunuz fazla mı su içiyor? Çok su içmekten olabilir bu dışkı veya böbrek sorununda da olabilir. 3 gün art arda probiyotikli su veriniz sonra tekrar dışkılarına bakalım.
Bu arada oda sıcaklığı ve nem oranı nedir kuşun odasının?

Merhaba,
Kuşunuz fazla mı su içiyor? Çok su içmekten olabilir bu dışkı veya böbrek sorununda da olabilir. 3 gün art arda probiyotikli su veriniz sonra tekrar dışkılarına bakalım.
Bu arada oda sıcaklığı ve nem oranı nedir kuşun odasının?
Evet bayağı su içiyor sıcaklık ve nemi ölçemiyorum ama ev çok sıcak değil dışarıya göre serin. Probiyotik olarak bir petshopdan alsam olur mu acaba

Evet bayağı su içiyor sıcaklık ve nemi ölçemiyorum ama ev çok sıcak değil dışarıya göre serin.

Çok su içtiği için dışkılar da böyle. Böbrek sorunu olabilir kanatlı veterinerine götürüp böbreklerine baktırmanızı öneririm tedbiren.

Çok su içtiği için dışkılar da böyle. Böbrek sorunu olabilir kanatlı veterinerine götürüp böbreklerini baktırmanızı öneririm tedbiren.
Bulunduğum ilçe küçük bir ilçe bildiğim 3 tane veteriner var sadece biri kuşlardan biraz anlıyor diğerleri bakmıyor bile o veteriner diafuryl vermemi önermişti emin olamadım buraya sordum

Röhnfried Entrobac probiyotik temin edelim 10-20 gr. Düzenli kullanalım haftada 1 kez.
Ama şunu da söyleyeyim, böbrekte sorun var ise ishal ilacı çözmez bu işi. Bilginiz olsun.

Geri