Muhabbet kuşu ile seyahat edilir mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan DOVA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DOVA

Yeni Üye
Selamlar
Yazın ailemle İzmir'e gitme olasılığımız var tatil için (Sinop'tayız). Bu araba yolculuğunda muhabbet kuşumu da yanımda götürebilir miyim? Hava değişimi strese girmelerine neden olabiliyormuş, kuşumu da götürmem ona zarar verebilir mi veya ölümüne neden olabilir mi? Teşekkürler

Ben Haydarlar 6 saatlik bir yolculuk yapmıştım herhangi bir sıkıntı oluşmamıştı.Kafesin etrafını streçle sarıp sallanan oyuncaklarını cıkarmıştım ürkmesin diye ve dal darı bulundurmuştum kafeste.Tüm molalarda da onunla ilginip su içip yemek yemesini sağlamıştım.

Selamlar
Yazın ailemle İzmir'e gitme olasılığımız var tatil için (Sinop'tayız). Bu araba yolculuğunda muhabbet kuşumu da yanımda götürebilir miyim? Hava değişimi strese girmelerine neden olabiliyormuş, kuşumu da götürmem ona zarar verebilir mi veya ölümüne neden olabilir mi? Teşekkürler
ben 10 saate yakın bir yolculuk yaptım kuşumla. Suyunun dökülmemesi için uygun ortam oluşturdum, sıcak tuttum. Mola verince yemek yemesini sağladım. Güzel bir yolculuk geçirdik :)

Ben Haydarlar 6 saatlik bir yolculuk yapmıştım herhangi bir sıkıntı oluşmamıştı.Kafesin etrafını streçle sarıp sallanan oyuncaklarını cıkarmıştım ürkmesin diye ve dal darı bulundurmuştum kafeste.Tüm molalarda da onunla ilginip su içip yemek yemesini sağlamıştım.
Neden streçle sardınız? Ayrıca molalarda yemek yiyip su içmesini sağladım derken kendisi yemliginden ve sulugundan yiyip icmiyor mu?

Neden streçle sardınız? Ayrıca molalarda yemek yiyip su içmesini sağladım derken kendisi yemliginden ve sulugundan yiyip icmiyor mu?
Streçle sarmasının nedeni hava akışının kuşu hasta etmesini önlemek, su içmesini sağladım derken de kuş için mola verdim demek istedim

Yolculuk esnasında kafesinde yem yiyip su içmesi sıkıntılı oluyor o yüzden üstüne titredim dal darıda iyi bir alternatif oldu.

Streç ve molalar dışında başka bir şeye ihtiyaç var mı? Bir de dal darı temin edemezsem normal yemler de olur mu?
Evet ama yemesine özen gösterin ben kolay erişim olması açısından tercih etmiştim :)

Streç ve molalar dışında başka bir şeye ihtiyaç var mı? Bir de dal darı temin edemezsem normal yemler de olur mu?
Dal darı kuşun yemliğe inmeden rahatça beslenmesi için alınıyor. Sık mola verirseniz ve kuş yeterince yem yerse gerek kalacağını sanmıyorum.

Geri