Muhabbet kuşu hastalığı

Talha Dönmez

Meraklı Üye
Yeni bi yavru bi muhabbet kuşu aldık bugün sıvı kaka yapmaya başladı sonrada yem kusmaya başladı galiba hasta oldu bu konuda bana yardım edermisiniz

Kuşum şu anda tünekte tüyleri kabarık hiç bişey yapmadan duruyor

Ayrıca daha bugün yeni bir ortama gelmiş yavrucak alışması,hayatını düzene sokması zaman alacaktır.Belliki streslenmiş..

Resmi paylaşıyorum dosyanın boyutu büyük geliyor ne tavsiye edersiniz

Screenshot_20210215-215344.png

Ve gelecek günler içinde vitamin ve probiyotik takviyesi yapmak isterseniz forumda öneriler mevcut :) güzel günler dilerim.

IMG_20210215_215810.jpg

1. Ballı kraker vs gibi ürünler kullanmayın kimyasal yapıştırıcı kullanıldığı için oldukça zararlıdır ev yapımı Ballı kraker kullanılabilir.

2. Plastik tünek kuşun ayak sağlığı için oldukça yanlış bir tercihtir uzun vadede ayaklarda ciddi sorunlara sebep olur sağlıklı olan tahta tünek kullanımı olacaktır.

3. Yem tercihi en önemli etkendir, içerisinde renkli parçacıklar barındıran yemler için rahatlıkla sağlıksız diyebiliriz. Bu konuda yem önerileri forumunu incelemenizi öneririm daha kaliteli ve içeriği zengin yemleri tercih etmek doğru olandır.

4. Yemlik kafes içerisinde yanlış bir noktada bulunuyor yemlik için açılan alanlara dıştan olacak şekilde takmanız daha sağlıklı olacaktır.

🔹Yeni alınan ve ortama yeni giren kuşlarda ortama alışma evresinde dışkıda anormali, kabarma, uyuma, yem ve su tüketmeme durumu görülebilir olağan bir durumdur. Ciddi semptom görülmüyor ise ortama alışması beklenmelidir.

Saolun aslında 2 tane yem takma yeri ve yem kabı var bitanesi takılı kuşu aldığımız yerde yerden yemeye alışık dediği için bi tanesini oraya taktık bilgilendirme için teşekkür ederim

Hangi tür yem önerebilirsiniz bazıları kanaryama yemi öneriyor
En iyisi kendi karışımlarınızı yapmak veya kendi karışımını yapan bir üreticiden almak. Bu şekilde alamıyorsanız ve mecburi kapalı yem alacaksanız Beaks Deluxe, Garden Mix, Versele Laga gibi yemleri önerebilirim.

Geri