Muhabbet kuşu hasta mı?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Cmrekici
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Cmrekici

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, akrabamızı ziyarette, akrabamızın kuşunu gördüm, sürekli ağzını açıp kapatıyor, hiç ötmüyor, ayakları hep pul pul olmuş, tırnakları o kadar çok uzamış ki ters dönmüş, hemen eve götürdüm, ayaklarına bepanthen sürdüm, tırnaklarını kestim, kuş kendini temizlemeye başladı, kendini savunmaya başladı ama ağzını açıp kapatması bitmedi, bir de kuş uçamıyor 7 ay boyunca hep kafesin içinde yaşamış evde de bi kedi varmış ne yapmam lazım, kuş bişeyler yedi ama benim kuş kadar iştahlı değil..

Ekli dosyalar

• 31C0724C-4FF0-4435-8992-E1474715DB0B.jpeg
    31C0724C-4FF0-4435-8992-E1474715DB0B.jpeg
    22.2 KB · Görüntüleme: 18
  • D603D3D4-142A-4BD5-977B-37AC81DC718F.jpeg
    D603D3D4-142A-4BD5-977B-37AC81DC718F.jpeg
    22.2 KB · Görüntüleme: 10
  • F28A5A86-36F5-4FAA-B2D6-2694847774D7.jpeg
    F28A5A86-36F5-4FAA-B2D6-2694847774D7.jpeg
    21.4 KB · Görüntüleme: 17
Arkadaşlar merhaba, akrabamızı ziyarette, akrabamızın kuşunu gördüm, sürekli ağzını açıp kapatıyor, hiç ötmüyor, ayakları hep pul pul olmuş, tırnakları o kadar çok uzamış ki ters dönmüş, hemen eve götürdüm, ayaklarına bepanthen sürdüm, tırnaklarını kestim, kuş kendini temizlemeye başladı, kendini savunmaya başladı ama ağzını açıp kapatması bitmedi, bir de kuş uçamıyor 7 ay boyunca hep kafesin içinde yaşamış evde de bi kedi varmış ne yapmam lazım, kuş bişeyler yedi ama benim kuş kadar iştahlı değil..
Kuyruğu aşağı yukarı sekiyor mu

Arkadaşlar şimdi kakasını yaptı elime, hemen paylaşmak istedim bir de rölmfried gervit multivitamin verdim

Ekli dosyalar

• 844CFD70-2814-46F3-ACDF-08506C5AE2E2.jpeg
    844CFD70-2814-46F3-ACDF-08506C5AE2E2.jpeg
    17.1 KB · Görüntüleme: 16
Gaga açıp kapatması korktuğundan veya ortamın sıcaklığından olabilir, eğer kuyrukta sekme görürseniz solunum sıkıntısı vardır büyük ihtimalle

Gaga açıp kapatması korktuğundan veya ortamın sıcaklığından olabilir, eğer kuyrukta sekme görürseniz solunum sıkıntısı vardır büyük ihtimalle
Çok teşekkürler, kendi kuşumun yanına getirdim şu an daha iyi su içiyor bol bol yem olarakta versele laga verdim şu an yemek yemeye başladı, kuş hiç kafesten çıkartmamışlar hiç ilgilenmemişler umarım iyi olur

Çok teşekkürler, kendi kuşumun yanına getirdim şu an daha iyi su içiyor bol bol yem olarakta versele laga verdim şu an yemek yemeye başladı, kuş hiç kafesten çıkartmamışlar hiç ilgilenmemişler umarım iyi olur
Aynı kafese mi koydunuz

Başka kafese koyun ve gözlemleyin 2 hafta kadar. Hem bu süre zarfında sizin evinize ve odaya da alışmış olur. 7 ay zaten kafes içinde kalmış kuş uçamayabilir düzgünce birde odayı da bilmeyince çarpar bir yerlere kafasını sert vurursa da ölebilir. Akrabalarınız kuşa eziyet etmişler resmen. Evde kedi var diye salmamakla bahane etmemişlerdir umarım. Bir odanın kapısını kapayıp kafesten dışarı çıkarabilirlerdi kuşu, ilgilenmek istememişler. Umarım bir daha kuş falan sahiplenmezler, yazık hayvanlara.

Küçük bi seyahat kafesim vardı şimdilik ona koydum, hayvan perişan haldeydi gerçekten haline çok üzüldüm asla geri vermeyi de düşünmüyorum, yarın uygun boyutlarda bir kafes alacağım, ilginizden dolayı hepinize çok çok teşekkürler

Küçük bi seyahat kafesim vardı şimdilik ona koydum, hayvan perişan haldeydi gerçekten haline çok üzüldüm asla geri vermeyi de düşünmüyorum, yarın uygun boyutlarda bir kafes alacağım, ilginizden dolayı hepinize çok çok teşekkürler
Sakına verme. Umarım sana alışır en kısa zamanda. :)

Geri