muhabbet kuşu göz kızarması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan balim14
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

balim14

Yeni Üye
muhabbet kuşu tek gözünün kenarlarında hafif kızarıklık var. ben 3-4 gün önce muzlu enerji bloğu diye gaga taşı gibi birşey almıştım onu çok kullanıyor. ondan olabilir mi yoksa başka birşey mi?

resim ekledim

Ekli dosyalar

• IMG_20210607_141028.jpg
    IMG_20210607_141028.jpg
    926.9 KB · Görüntüleme: 56
Muzlu bloğa kaşıyacağım diye gözünü sürüp kızartmış olabilir. Terramycin göz merhemi alıp kulak çöpüyle dikkatlice kızarıklığın olduğu yere sürebilirsiniz. Ayrıca muzlu blok gibi ürünler tavsiye edilmiyor. Minarel blok alabilirsiniz ve mutlaka kafeste kalamar kemiği bulundurun.

Muzlu bloğa kaşıyacağım diye gözünü sürüp kızartmış olabilir. Terramycin göz merhemi alıp kulak çöpüyle dikkatlice kızarıklığın olduğu yere sürebilirsiniz. Ayrıca muzlu blok gibi ürünler tavsiye edilmiyor. Minarel blok alabilirsiniz ve mutlaka kafeste kalamar kemiği bulundurun.
o günden sonra bloğu çıkarttım geçmişti de ama bugün tekrar daha kötü bir şekilde gözü kızarmış ve açamıyordu, terramycin aldım ama deri kremi vermişler göz kremi değil bu da uygulanır mı acaba kutusu aynı olunca farkedemedim

Göze uygulamanız sağlıklı olmaz. Tekrarlayan bir durum söz konusu gözünün son halini çekip atar mısınız?

Göze uygulamanız sağlıklı olmaz. Tekrarlayan bir durum söz konusu gözünün son halini çekip atar mısınız?
dün hiç açamıyordu bugün açıyor, dün kremi bir kez kullandım, şimdi gentagut damla kullanıyorum. kremden sonra kaşıyınca böyle oldu tüyleri. yanda görünen kulağı değil mi ilk öyle görünce nasıl korktum başka birşey diye

Ekli dosyalar

• IMG_20210616_104334.jpg
    IMG_20210616_104334.jpg
    412.9 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20210616_104443.jpg
    IMG_20210616_104443.jpg
    977.1 KB · Görüntüleme: 38
Kremin yapısından dolayı tüyleri öyle olmuştur büyük ihtimalle ama arkadaşında dediği gibi deri kremi yerine terramycn göz kremi almanız daha doğru olur geçmiş olsun

Görünen evet kulağı. Deri merhemini göze uygulamayın hassas canlılar. Gentagut sabah akşam 1 damla 5 gün uygulayın. Kafes hijyenine dikkat edin bu süreçte. Damla yüzünden daha çok tüneğe, tellere sürecektir gözünü. Kafeste çamaşır suyu gibi ağır kimyasallar kullanmayın. Elma sirkesi yeterli olacaktır.
dün hiç açamıyordu bugün açıyor, dün kremi bir kez kullandım, şimdi gentagut damla kullanıyorum. kremden sonra kaşıyınca böyle oldu tüyleri. yanda görünen kulağı değil mi ilk öyle görünce nasıl korktum başka birşey diye

Geri