muhabbet kuşu göğüs şişkinliği

neanderthalensis

Yeni Üye
merhaba

yaklaşık 2 aydır baktığım dişi muhabbet kuşunun göğsü şiş, kuyruğu aşağıda. uçuşu da düzgün değil, istediği yere dengeli konamıyor düşer gibi konuyor. 15 metre mesafeyi fazla yükselmeden uçabiliyor, ama pek manevra yapamıyor. düzelir diye bekledim ama geçmiyor, görünürde bariz sağlık problemi de yok. tecrübeli arkadaşların görüşlerini rica ediyorum

telefonla resim yüklemeyi beceremedim link ekliyorum

merhaba

yaklaşık 2 aydır baktığım dişi muhabbet kuşunun göğsü şiş, kuyruğu aşağıda. uçuşu da düzgün değil, istediği yere dengeli konamıyor düşer gibi konuyor. 15 metre mesafeyi fazla yükselmeden uçabiliyor, ama pek manevra yapamıyor. düzelir diye bekledim ama geçmiyor, görünürde bariz sağlık problemi de yok. tecrübeli arkadaşların görüşlerini rica ediyorum

telefonla resim yüklemeyi beceremedim link ekliyorum

Kuşuzun göğüs şişliği aldığınızda da var mıydı? Şiş görünen kısım kursak bölgesi, genellikle yavrusu olan dişi kuşlar yavrularını beslemek için kursaklarını bu şekilde yemle doldururlar. Çok yiyor olabilir, kursakta ki şişliği dikkatli gözlemleyin bir küçülüp bir büyüyorsa kuşunuzun çok yemesindendir. Yağ bezesi veya çok yemesinden dolayı yağlanma olması da muhtemeldir. Kuşunuzu bol bol uçurun ve kafesindeki yem miktarını azaltın.

Geri