Muhabbet kuşu felç tedavisi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Hzldsc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hzldsc

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 3 yaşında ,
kuşumun 6 7 ay kadar önce sol kanadı sürekli titremeye başladı. Sadece titreme vardı.uçması normaldi ama eskisi kadar uzak mesafe uçamamaya başlamıştı.
Bir süre sonra sol gözü kısık şekilde bakmaya başladı sağ taraf gayet normal'di.

Sonrasında sol ayağını kullanırken zorluk çekmeye başladı ve hiç uçamaz oldu kafese girmek istemeyen kuş kafesten çıkmaz oldu.
Şu sıralar sol tarafı felç gibi tamamen. Bu süreçte kuş satan yerlere görürdük vitamin ve sera plus adında birşeyler verdi kum aldık yem değiştirdik ama sonuç değişmedi.

Ben araştırmalarıma göre felç geçirdiğini düşünüyorum ama ne yapmam gerektiğini kesin çözümü bulamıyorum lütfen yardım edin

Felç konusu önemli bir konu. Veteriner yok mu şehrinizde? Basit bir hastalık olsa önerilere uyun derim ama ileri seviyede bir durumu var belli ki.

felçlerde b vitamini veriliyor. ama onun dışında da ilaçlar verilebilir. söylediğiniz kadarıyla ciddi bi durum var. iyi bir veteriner hekimden yardım alabilirseniz çok daha faydalı olur. geçmiş olsun

Felç konusu önemli bir konu. Veteriner yok mu şehrinizde? Basit bir hastalık olsa önerilere uyun derim ama ileri seviyede bir durumu var belli ki.
Veterinere de götürdük başta kırık sanmıştık kırık yok vitamin lazım dedi vitamin verdi. Kuş aynı durumu sol tarafını kullanamıyor, bugün forumda selçuk beyin önerdiği başka bir ilaç ve vitamin alıp deneyeceğim

felçlerde b vitamini veriliyor. ama onun dışında da ilaçlar verilebilir. söylediğiniz kadarıyla ciddi bi durum var. iyi bir veteriner hekimden yardım alabilirseniz çok daha faydalı olur. geçmiş olsun
Teşekkür ederim
Veterinerler götürdük vitamin verdi sadece.veterinerler muhabbet kuşlarıyla pek ilgilenmiyor maalesef

Geri