Muhabbet kuşu farklı türleri kıskanır mı ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan çayyas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

çayyas

Yeni Üye
Merhaba bir muhabbet kuşum var tek başına kafesinde yaşıyordu bir de kanarya aldım farklı bir kafeste tutuyorum onuda fakat kafesler birbirine bakıyor . Bir akrabam misafirliğe geldiginde muhabbet kusu farklı türleri kıskanır kendini yemege verir dedi kendi kuşunda öyle bir olay yaşamış. Muhabbet kuşu diğer kuşu kıskanır mı kafeslerin yerini ayırmalı mıyım ?

Kanarya strese girebilir, ömürlerini kafeste geçirirler ve genelde başka bir kuşun ötmesi onları rahatsız eder.
Muhabbet kuşu uyum sağlayabilir, hatta kanaryayı taklit eder. Ancak zaman geçtikçe başka bir muhabbetle eş tutması zorlaşır.
Yani iki kuşu aynı odada beslemenizi tavsiye etmem.

Kanarya strese girebilir, ömürlerini kafeste geçirirler ve genelde başka bir kuşun ötmesi onları rahatsız eder.
Muhabbet kuşu uyum sağlayabilir, hatta kanaryayı taklit eder. Ancak zaman geçtikçe başka bir muhabbetle eş tutması zorlaşır.
Yani iki kuşu aynı odada beslemenizi tavsiye etmem.
Aslında kanarya ilk geldiginde biraz stresli gibiydi çok haraketliydi fakat sonradan normal durmaya ötmeye başladı . Kanarya alıştı diye düşünürken muhabbet kuşu tuhaf hareketler sergilemeye basladı kafesin alt tarafını kaldırmaya calsımak her şeyi ısırmak gibi ondan sonra bu konuyu açmaya karar verdim zaten. Kanarya hakkında eksik bilgi vermişim yanılmıyorsam gloster cinsi henüz küçük arkadaşıma türünü sormadım sadece kanarya demişti fakat rengi sarı değil glostere benziyor belki cinsi fark eder diye bilgiyi verim dedim

Geri