Muhabbet kuşu eş

Byron;

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar benim sizlere bir sorum olucak dişi kuşum erkek kuşa göre biraz büyük arada bir birbirlerine Gaga atıyorlar bir kaç aya yuvalık taksam sorun cikartirmi? Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20171217_100412.jpg
    20171217_100412.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 33
Fotoğraflardan hiçbir şey anlaşılmıyor. Şimdiden yuvalık takabilirsiniz

Dişinin büyük olması sorun olmaz.Yeterki birbirleriyle anlaşsınlar.

Bir veterinere göstermekte fayda varmıdır yada kuşu aldığım yere ?
Gagası ve gaga çevresi sorunlu gibi. İmkanınız varsa veterinere gösterin. Yoksa en azından vazelin sürmeye başlayın. Eğer enfeksiyon varsa farklı bir tedavi uygulamak gerekir

Gagası ve gaga çevresi sorunlu gibi. İmkanınız varsa veterinere gösterin. Yoksa en azından vazelin sürmeye başlayın. Eğer enfeksiyon varsa farklı bir tedavi uygulamak gerekir
20171217_204039.jpg

Enfeksiyon olduğunu pek sanmıyorum bi çeşit mantar vb olabilirmi? Siz bu işi daha iyi bilirsiniz ben yakından fotoğrafını çektim bi emin olmak istiyorum teşekkür ederim

dişinin maşallahı varmış :) eğer kuşları yeni aldıysanız ve eş değillerse o erkekle işiniz zor gibi. kuşları eğer yeni aldıysanız ve değiştirme şansınız varsa bence dişiye yakışır bir erkekle değiştirin aldığınız yerden.

Soldakinin de çeresini net çeker misiniz ikiside dışı büyük ihtimal. Erkek dediginiz sağda ki kesin dışı.

Banada öyle geldi erkek dediğiniz dişi gibi duruyor ve ayrıyeten gagasında mantar var tedavi edilmesi gerek.Mümkünse kuşları ayırın ve mantar tedavisine başlayın 4 gün boyunca sabah akşam iki defa troysd mantar kremi yada vazelin sürün.Kremi her kullanışınızdan önce gaga-ayak çevresini oksijenli su yada temiz suyu pamuğu ıslatarak mantarlı bölgeyi temizleyip öyle sürün.En son bu tedaviyi uyguladığınız zaman tüm kafesi dezenfekte etmeniz gerekecek.Geçmiş olsun

Aynen dün konuya cevap yazarken dikkat etmemişim siz erkek dediğiniz için. ikiside dişi bunların. zaten erkek diye bildiğiniz kuşu değiştirmeniz bence iyi olacaktı ki şimdi zaten değiştireceksiniz. sizin için iyi oldu ancak gideceği yerde o ne yapar bilmiyorum. umarım birisi onunla ilgilenir...

Pek belirtmekte istemedim fakat kendiniz iyileştirip öyle verin. Kuşlar petshoplarda heba oluyor bakmazlar kalır hayvan yayılır yer yerine ölür. Iyilestirmenizden yanayım.

Geri