Muhabbet kuşu dışkısı kırmızı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan AyarKral
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AyarKral

Yeni Üye
Merhaba bugün kuşumun dışkısı normaldi fakat banyo yaptırdıktan sonra dışkısının kırmızı olduğunu fark ettim. Yardımcı olabilir misiniz? Korkuyorum biraz.

acemi olmasaniz da sabun şampuan vb kimyasallarla yikamayin hicbir zaman. banyoluguna ılık su koyun kendisi yıkanır. zorla yikamalar da kuşlarda travma olabiliyor.
kafes tabanina tuvalet kagidi serin birkac dışkı yapsın atın tekrar. şuan yeme icmede sorun yok degil mi?

acemi olmasaniz da sabun şampuan vb kimyasallarla yikamayin hicbir zaman. banyoluguna ılık su koyun kendisi yıkanır. zorla yikamalar da kuşlarda travma olabiliyor.
kafes tabanina tuvalet kagidi serin birkac dışkı yapsın atın tekrar. şuan yeme icmede sorun yok degil mi?
Biraz ballı yem yedi fakat su içtiğini hatırlamıyorum. İltihap olabilir mi bağırsaklarında?

Merhaba şu an tekrar baktım ve sorun devam ediyor. Halsizlik yok su içmek için yer değiştirmiş sanırım. Yem yemiş mi bilmiyorum durumu hakkında sizi bilgilendiririm.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 dışkı yapsın bakalım. Tek dışkı ile yorum yapmak doğru olmaz..
Kontrol ettim ama dışkıda değişim yok ve tek kuş beslemediğim için karışma ihtimalim var. Dışkı sorunum devam ediyor. Hareketleri normal yine her zaman yaptığı gibi biraz uçtular geri girdiler. Banyo yaptırdım sonra böyle oldu

öncelikle kuşu ayirin digerlerine bulasma ihtimali olabilir

Kontrol ettim ama dışkıda değişim yok ve tek kuş beslemediğim için karışma ihtimalim var. Dışkı sorunum devam ediyor. Hareketleri normal yine her zaman yaptığı gibi biraz uçtular geri girdiler. Banyo yaptırdım sonra böyle oldu
Kuşları ayırın, ayırdıktan sonra tuvalet kağıdı koyun kafesin tabanına bakalım.

Kok
Bakın dışkıyı atarken çok yakınlaştırmayın, normal boyutta atın. Koksidiyoz olabilir ama şuanbişey demek için erken..
Koksidiyoz olması için evet daha erken. Şuan tek belirtisi kanlı dışkı gibi. Halsizlik yok yem kırabiliyor ki ballı yem yiyor. Ateşi yükselmemiştir diye düşünüyorum ki tüylerinide kabartmıyor. Stresten ya da travmadan olabilir mi?

Kok

Koksidiyoz olması için evet daha erken. Şuan tek belirtisi kanlı dışkı gibi. Halsizlik yok yem kırabiliyor ki ballı yem yiyor. Ateşi yükselmemiştir diye düşünüyorum ki tüylerinide kabartmıyor. Stresten ya da travmadan olabilir mi?
Yarina kadar gozlemleyin. Eger kanli diski devam ediyorsa koksidiyoz tedavisi uygulariz.

En son yaptığı dışkı hafif hafif yeşile dönüyor.

Birçok etkenden kaynaklanıyor olabilir, hemen tadavi uygulamak pek doğru olmaz. Dışkıdaki gelişmeleri bir süre daha gözlemleyin.

Geri