Muhabbet kuşu dışkı yeme ve kanat titremesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan nexima
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nexima

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum kafeste metal ızgara olmasına rağmen bir şekilde kendi dışkısını bulup yiyor ve kanat kısmında titremeler oluyor. Veterinere götürdüğümde antibiyotik verip geçiştirmişti. Bu titreme iç parazitten kaynaklı olabilir mi ? Neler yapılmalı ? Yardımcı olursanız sevinirim

Yardım edebilecek kimse yok mu?
Yemi açık alıyorsan aldığın yemi değiştir. Kanat titremesi çok sebepten olabilir ama çok fazla müdahale ediyorsan stresten veya cereyenda , soğukta veya rüzgara maruz kalmasından dolayı kanatlarını titretiyor olabilir. Yemini tazeleyip değiştir, açık kraker veriyorsan onları da kaldır. Kuşun kendisinin ve dışkısının fotosunu at bir de

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vitamin kullanıyor musun? Benim kuş vitaminsiz veya vücut direnci düşük olduğu dönemlerde dışkı yeme yapıyordu ve arkadasa katılıyorum açık yem vermeyin iyi marka bir yem verin ondan da yapıyorlar diye biliyorum.

Videosunu ve fotoğraflarını bu albüme yükledim. Dışkısı normal gibi gözüküyor.
Videodada görebileceğiniz gibi kanatları titremeye devam ediyor.
Daldarıdan başka yem yemiyor. Daldarıyı 1 kg olarak toplu aldım yaz aylarından beri onu veriyorum.
Birde B Vitamini veriyorum.

sadece dal darıyla beslenemezki ama yemini neden yemiyor? başka markalar deneyin yulaf ve aspur deneyin severler. sebze meyve yedirin

sadece dal darıyla beslenemezki ama yemini neden yemiyor? başka markalar deneyin yulaf ve aspur deneyin severler. sebze meyve yedirin
en kaliteli yemleri bile denedim ne yazık ki yemiyor. içlerinden bir iki tane birşey seçiyor gerisini bırakıyor. sebze meyve vermeye çalışıyorum. yulaf ve aspuru deneyeceğim teşekkürler.

Bu titreme yemle mi alakalıdır sizce? Vitamin eksikliği mi diyorsunuz?

Geri