Muhabbet kuşu dışkı değişimi

Merve2323

Yeni Üye
Muhabbet kuşum dünden beri halsiz ve dışkısını beyaz sıvı şeklinde yapıyor
owvqcaj.jpg

Kuşun bir videosunu atın. Ayrıca kaç yaşında olduğunu, beslenme diyetinin nelerden oluştuğunu, ek takviye kullanıp kullanmadığınızı, daha önce hasatalanıp hastalanmadığını, ncesinde hiç antibiyotik tedavisi görüp görmediğini yazın. Bu arada kuş yem yemiyor büyük ihtimalle bu dışkıdan sonra da bu şekilde mi devam etti dışkılar ? Hızlı olmalısınız kuş beslenimiyor büyük ihtimalle.

Kuşum 1 yaşında beslenme diyeti olarak yem ve dal darı veriyoruz ek takviye kullanmıyoruz daha önce hiç hastalanmadı antibiyotik tedavisi de görmedi az önce kafese dal darı koydum yediğini fark ettim ama dışkı şu an daha farklı dal darıdan sonra dışkı daha farklı olmaya başladı fotoğrafları aşağıya bırakıyorum.

mBgLMQ.jpg

Video yükleyemedim ama şu an ötmeye falan da başladı sabah ki halinden daha iyi gibi sadece dışkısı biraz farklı geldi.

Yapacağınız ilk iş. Çeyrek suluğa mercmek tanesi kadar karbonat ( Kabartma tozu ) katıp vermek. Şimdi verin yarın akşama kadar o sudan içsin. Ve probiyotik ve multi vitamin almanız gerek. Onları da temin edip sık sık probiyotik kullanmanız çok faydalı olur.

Kuşum 1 yaşında beslenme diyeti olarak yem ve dal darı veriyoruz ek takviye kullanmıyoruz daha önce hiç hastalanmadı antibiyotik tedavisi de görmedi az önce kafese dal darı koydum yediğini fark ettim ama dışkı şu an daha farklı dal darıdan sonra dışkı daha farklı olmaya başladı fotoğrafları aşağıya bırakıyorum.

mBgLMQ.jpg
Streamable veya başka bir siteyi kullanarak kuşun güncel videosunu paylaşın. Ayrıca hassas teraziniz varsa ölçün ve buraya kaç gr geldiğini yazın. Soru sorduysanız daha çok detay verin ki olay anlaşılsın. Öğürme kusma hapşırma vs var mı? Probiyotik vitamin ve veriyor musunuz evetse ne düzende? İçme suyu olarak çeşme suyu veriyor musunuz, ekmek cips vb şeyler veriliyor mu?

Öğürme var, probiyotik ve vitamin vermiyoruz içme suyu olarak çeşme suyu kullanıyoruz.Yem ve dal darı dışında da biseyle beslemiyorum. Hassas terazi olmadığı için ölçemedim. Kuşun güncel videosunu da paylaşmaya çalışırım.Ayrıca ilginiz ve cevabınız için de çok teşekkür ederim.
Streamable veya başka bir siteyi kullanarak kuşun güncel videosunu paylaşın. Ayrıca hassas teraziniz varsa ölçün ve buraya kaç gr geldiğini yazın. Soru sorduysanız daha çok detay verin ki olay anlaşılsın. Öğürme kusma hapşırma vs var mı? Probiyotik vitamin ve veriyor musunuz evetse ne düzende? İçme suyu olarak çeşme suyu veriyor musunuz, ekmek cips vb şeyler veriliyor mu?

Çeşme suyu insanlar içmek için kullanıyor mu ? Hangi şehirde yaşıyorsunuz ? Probiyotik temin edebildiniz mi ? Böğürme varsa hızlı olmak lazım kuş hasta. Gelişmeleri detaylı yazmalısınız ki bizde ona göre yol çizelim. Veterinere götürme şansınız varsa bir an önce götürün. Yoksa detay bilgi verin müneccim değiliz sonuçta. Belirtileri görmeden tahminlerde bulunamayız.

Çeşme suyu insanlar içmek için kullanıyor mu ? Hangi şehirde yaşıyorsunuz ? Probiyotik temin edebildiniz mi ? Böğürme varsa hızlı olmak lazım kuş hasta. Gelişmeleri detaylı yazmalısınız ki bizde ona göre yol çizelim. Veterinere götürme şansınız varsa bir an önce götürün. Yoksa detay bilgi verin müneccim değiliz sonuçta. Belirtileri görmeden tahminlerde bulunamayız
Evet kullanıyorlar.Elazığda yaşıyorum.Hareketlerinde ve ötmesinde hiç bi sıkıntı yok.İlk yazdığım gün çok kötüydü şu an gayet iyi duruyo. Çevremizde kuşlardan anlayan veteriner yok.Yem de yiyo.İlk gün ki tavsiyeleriniz den sonra kuşum gayet iyi.Multivitamin buldum onu kullanmaya başlayacağım.En kısa zamanda probiyotik de bulup kullanmaya başlayacağız inşallah.

Yeni bir fotografsa evet sağlıklı görünüyor. Ama sık sık probiyotik ve haftada bir vitamin verin.

Probiyotik için prozim öneririm. Plus'u da var ama plus olmasın düz prozimden alın. Vitamin olarakda N-zymax olabilir. Ayrıca Depovit aminovit de olsa daha iyi ama olmazsa olmaz değil. En sonuncuyu alıp almamayı size bırakıyorum.

Probiyotik için prozim öneririm. Plus'u da var ama plus olmasın düz prozimden alın. Vitamin olarakda N-zymax olabilir. Ayrıca Depovit aminovit de olsa daha iyi ama olmazsa olmaz değil. En sonuncuyu alıp almamayı size bırakıyorum.
Tamamdır.Her şey için tekrardan çok teşekkür ederim.

Öğürme var, probiyotik ve vitamin vermiyoruz içme suyu olarak çeşme suyu kullanıyoruz.Yem ve dal darı dışında da biseyle beslemiyorum. Hassas terazi olmadığı için ölçemedim. Kuşun güncel videosunu da paylaşmaya çalışırım.Ayrıca ilginiz ve cevabınız için de çok teşekkür ederim.
Öğürme konusu önemli. Sık sık yapıyorsa belirtin hatta videoya kaydedin buraya paylaşın. Çeşme suyu vermeyin asla. Çeşme suyunda hastalık yapıcı bakteriler olabilir. Daima kapalı içme suyu veriniz Sağlık Bakanlığının onayladığı markalardan herhangi biri olabilir. Vitamin önemli,haftada 1 kez multivitamin verin ve vitamin de sulukta 1 gün dursun en fazla sonra döküp yıkayın ve sade içme suyu koyun. Haftada 1 kez 1 çay kaşığı kadar darı verin. Darı kilo aldırabilecek bir yem,fazla vermeyin. Haftada 1 kez iyi yıkanmış sebze verin salatalık olur,havuç olur,ıspanak olur,kabak olur,brokoli olur vs.

Geri