Muhabbet kuşu cinsiyet

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MrDeuces
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Erkek Dişi

• Erkek

Kullanılan: 0 0.0%
  • Dişi

Kullanılan: 4 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

MrDeuces

Yeni Üye
Muhabbet kuşunun cinsiyeti nedir?

Ekli dosyalar

• 270AB2AE-8DB9-4089-AED0-47331842E5E5.jpeg
    270AB2AE-8DB9-4089-AED0-47331842E5E5.jpeg
    702.1 KB · Görüntüleme: 74
  • B26F47BC-5262-4FB8-BF72-6E602A8B2BE8.jpeg
    B26F47BC-5262-4FB8-BF72-6E602A8B2BE8.jpeg
    753 KB · Görüntüleme: 87
  • 7EE25289-FF04-4FBE-821B-A896BFD3AE32.jpeg
    7EE25289-FF04-4FBE-821B-A896BFD3AE32.jpeg
    708.3 KB · Görüntüleme: 81
  • 51EC58F3-485C-43D4-97DB-5B7D8D528152.jpeg
    51EC58F3-485C-43D4-97DB-5B7D8D528152.jpeg
    751.1 KB · Görüntüleme: 82
  • 2F34E157-A2A3-4597-92AB-ED79BA1B4AE2.jpeg
    2F34E157-A2A3-4597-92AB-ED79BA1B4AE2.jpeg
    795.4 KB · Görüntüleme: 79
Dişi çok tatli maşallah

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende kararsız kalmıştım erkek diye aldım ama emin misiniz dişi olduğuna

Ekli dosyalar

• EB17D482-8FE3-42F3-865F-F0536E959BCB.jpeg
    EB17D482-8FE3-42F3-865F-F0536E959BCB.jpeg
    584.7 KB · Görüntüleme: 97
  • EFF3AA30-B06B-4A1C-8640-3ED70482BC68.jpeg
    EFF3AA30-B06B-4A1C-8640-3ED70482BC68.jpeg
    605.5 KB · Görüntüleme: 80
Eminim

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aldığım kişi erkek dedi neye dayanarak söylediyse artık gidip değiştiricez

Neden erkek kuş istiyorsunuz merak ettim:) Evcilleşme söz konusu ise dişiler de gayet evcilleşir ve konuşur. Gözlemlerim bu yönde. Erkek konuşur dişi konuşmaz diye bir söylem var ki ben bu söylemi gerek kendi kuşlarım olsun gerekse etrafımdakiler yoluyla çürütebilirim. Üstelik kuşunuz ilk günden eve hakim olmuş, kafes içinde durmamış. Tabii karar sizin:)

Neden erkek kuş istiyorsunuz merak ettim:) Evcilleşme söz konusu ise dişiler de gayet evcilleşir ve konuşur. Gözlemlerim bu yönde. Erkek konuşur dişi konuşmaz diye bir söylem var ki ben bu söylemi gerek kendi kuşlarım olsun gerekse etrafımdakiler yoluyla çürütebilirim. Üstelik kuşunuz ilk günden eve hakim olmuş, kafes içinde durmamış. Tabii karar sizin:)
Erkek kuşlar daha iyi diyorlar evcilleşme ve konuşma konusunda

Sırf bu dişi daha zor konuşur algısını kırmak için yavrularımdan bir dişiyi konuşturacam başka türlü olmayacak öyle görünüyor. :)

Bence dişilere haksızlık ediyoruz. Çünkü kuşun karakterine göre değişir. İlgi gösterilirse dişi de konuşur.

Bence dişilere haksızlık ediyoruz. Çünkü kuşun karakterine göre değişir. İlgi gösterilirse dişi de konuşur.
Muhabbet kuşu eğitimi konusunda önemli isimlerden birisi de Adem Oğuz'dur. Limon adında meşhur bir dişi muhabbet kuşu var. Pek az kişinin erkek kuşlara yaptırabileceği şeyleri öğretmiş. Ancak tek kelime konuştuğunu görmedim. Öncelikle dişi kuşların erkekler kadar ötmediğini bilmek lazım. Ses çıkarmayan bir kuşun, mevcut sesleri taklit etmesi de beklenemez sanırım. Ayrıca yine aynı kuş için kendisinden başkalarını oldukça güçlü şekilde ısırdığından bahsediyor.
Dişi kuşlar yeteneksiz, beceriksiz, kafası çalışmıyor diyemeyiz, ancak yaradılışları bu şekilde.
Ben de anlaşılır olarak birkaç kelime söyleyebilen dişi kuşlar gördüm, ancak taklit etmeyen erkek kuş hiç görmedim. Aradaki en önemli farklardan birisi de bu zaten. Ayrıca genel itibariyle erkek kuşların dişilere oranla daha insancıl olduğu da bir gerçek. Genel olarak diyorum, yanlış anlaşılmasın.

Muhabbet kuşu eğitimi konusunda önemli isimlerden birisi de Adem Oğuz'dur. Limon adında meşhur bir dişi muhabbet kuşu var. Pek az kişinin erkek kuşlara yaptırabileceği şeyleri öğretmiş. Ancak tek kelime konuştuğunu görmedim. Öncelikle dişi kuşların erkekler kadar ötmediğini bilmek lazım. Ses çıkarmayan bir kuşun, mevcut sesleri taklit etmesi de beklenemez sanırım. Ayrıca yine aynı kuş için kendisinden başkalarını oldukça güçlü şekilde ısırdığından bahsediyor.
Dişi kuşlar yeteneksiz, beceriksiz, kafası çalışmıyor diyemeyiz, ancak yaradılışları bu şekilde.
Ben de anlaşılır olarak birkaç kelime söyleyebilen dişi kuşlar gördüm, ancak taklit etmeyen erkek kuş hiç görmedim. Aradaki en önemli farklardan birisi de bu zaten. Ayrıca genel itibariyle erkek kuşların dişilere oranla daha insancıl olduğu da bir gerçek. Genel olarak diyorum, yanlış anlaşılmasın.
Erkekler doğaları gereği dişileri etkilemek için farklı ötüşler sergilemek zorunda buda onların ses konusunda yetenekli kılıyor bu ötüşlerde tamamen kur amaçlı

Erkekler doğaları gereği dişileri etkilemek için farklı ötüşler sergilemek zorunda buda onların ses konusunda yetenekli kılıyor bu ötüşlerde tamamen kur amaçlı
Erkek kuşum benim sesimi taklit ederken bana, zil sesini taklit ederken zile, telefon sesini taklit ederken de telefona mı kur yapıyor veya çiftleşmek istiyor. Baştaki söyledikleriniz doğru ama kur yapma olayı maalesef yanlış. Çünkü "kur yapma" olarak tanımlanan hareketleri, herhangi bir canlı, bitki, hayvan, tür, cinsiyet hatta cisimlere, nesnelere karşı da yaparlar.

Erkek kuşum benim sesimi taklit ederken bana, zil sesini taklit ederken zile, telefon sesini taklit ederken de telefona mı kur yapıyor veya çiftleşmek istiyor. Baştaki söyledikleriniz doğru ama kur yapma olayı maalesef yanlış. Çünkü "kur yapma" olarak tanımlanan hareketleri, herhangi bir canlı, bitki, hayvan, tür, cinsiyet hatta cisimlere, nesnelere karşı da yaparlar.
Yani sanırım öyle ama hani karşı tarafı etkileme isteği var bu farklı ötüşleri yaparken

Kuşun karakteri, sahiplenen kişinin ilgisi çok önemli faktörler. Dediğim gibi ben birçok dişinin konuştuğunu gördüm, ele avuca geldiğini gördüm. Yine de siz bilirsiniz. Ben sahiplenilen kuşların geri verilmesine üzülüyorum:)
Mesela benim dişim bana aşırı yatkın..Ele avucuma geliyor..Omzumda geliyor..Ses tonlarımı taklit ediyor ki yanında erkek kuşum olmasına rağmen..Erkek kuşumdan daha evcil :)

Geri