Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle selamlar aranıza yeni katıldım. Sizleri boncukla tanıştayım. 1 hafta dır bende. Daha önce gitmediğim bir petshoptan aldım
Birkaç sorum olacak anlayan arkadaşlara cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
1- Aldığım yer yavru erkek olduğunu söyledi. Doğrumudur? ve size kaç aylık?
2- nette baktığıma göre boyutundan yola çıkarak çünkü biraz ufak gibi Pakistan muhabbet kuşu olabilir mi? (Cinsi hakkında bilgi vermedi aldığım yer.)
3- Cinsi ne olabilir?
4- 1 haftalık oldu henüz salmadım. hergün konuşuyorum onunla. Dinliyor ilgili gibi fakat kafesin içerisinde parmağıma henüz gelmedi.
Odaya salsam güvenini kaybeder miyim? Kafesini falanda temizlemem gerek nasıl yapmalıyım sizce?

Herkese hayırlı günler arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-10-13 saat 15.01.31_0e112c1f.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-13 saat 15.01.31_0e112c1f.jpg
    97.3 KB · Görüntüleme: 42
  • WhatsApp Görsel 2023-10-13 saat 15.01.31_0006dfcc.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-13 saat 15.01.31_0006dfcc.jpg
    74.2 KB · Görüntüleme: 35
  • WhatsApp Görsel 2023-10-13 saat 15.01.31_ae692d9e.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-13 saat 15.01.31_ae692d9e.jpg
    72.2 KB · Görüntüleme: 52
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle selamlar aranıza yeni katıldım. Sizleri boncukla tanıştayım. 1 hafta dır bende. Daha önce gitmediğim bir petshoptan aldım
Birkaç sorum olacak anlayan arkadaşlara cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
2- nette baktığıma göre boyutundan yola çıkarak çünkü biraz ufak gibi Pakistan muhabbet kuşu olabilir mi? (Cinsi hakkında bilgi vermedi aldığım yer.)
3- Cinsi ne olabilir?
4- 1 haftalık oldu henüz salmadım. hergün konuşuyorum onunla. Dinliyor ilgili gibi fakat kafesin içerisinde parmağıma henüz gelmedi.
Odaya salsam güvenini kaybeder miyim? Kafesini falanda temizlemem gerek nasıl yapmalıyım sizce?

Merhaba, hoşgeldiniz.
1) Net bir şekilde erkek.
2-3)Pakistan ülkemizde çok yaygın değil, nitekim de yerli sarı yüz baskın parçalı bir kuş.
4)Elinizden yem yedirmeyi deneyin, ufak ufak korkutmadan dışarıya çıkartabilirsiniz. Ama çarpabilir, önlemlerinizi alın ve parmağınızşa çıkartın. Zorla parmağa alabilirsiniz. İsteyetek gelmez zaten.
Direkt sünger+sabunla haftada bir temizliyorum, kuru peçeteyle ıslaklığını alıyorum. Izgara teli altında peçete var birde.

Merhaba, hoşgeldiniz.
1) Net bir şekilde erkek.
2-3)Pakistan ülkemizde çok yaygın değil, nitekim de yerli sarı yüz baskın parçalı bir kuş.
4)Elinizden yem yedirmeyi deneyin, ufak ufak korkutmadan dışarıya çıkartabilirsiniz. Ama çarpabilir, önlemlerinizi alın ve parmağınızşa çıkartın. Zorla parmağa alabilirsiniz. İsteyetek gelmez zaten.
Direkt sünger+sabunla haftada bir temizliyorum, kuru peçeteyle ıslaklığını alıyorum. Izgara teli altında peçete var birde.
Değerli bilgileriniz için teşekküler. Birde hocam aşağı yukarı kaç aylık acaba?

Görsel 1
Görsel 2

Yaklaşık bir ay önce bu kuşu petshoptan aldım. Ancak alırken cinsiyetini sormayı ihmal etmiş bulundum. Dün de çere kabuğu döküldü ve beyaz ve mavi bir renk aldı. Okuduğum kadarıyla beyaz renk çere dişi olabiliyormuş. Biz şimdiye kadar dişi olarak biliyorduk. İnternetteki çere görsellerine göre.

Zaten kendisi erkek kuşlar gibi kur yapmıyo çoğu zaman durgun. Ve sürekli ısırıyor. Bu acayip halleri de dişi olduğunu düşündürtmedi değil.

Bu kuşun cinsi tam olarak ne?

Merhaba Arkadaşlar,
3- Cinsi ne olabilir?

Maksimum 3 ay. Yavru henüz

Görsel 1
Görsel 2

Yaklaşık bir ay önce bu kuşu petshoptan aldım. Ancak alırken cinsiyetini sormayı ihmal etmiş bulundum. Dün de çere kabuğu döküldü ve beyaz ve mavi bir renk aldı. Okuduğum kadarıyla beyaz renk çere dişi olabiliyormuş. Biz şimdiye kadar dişi olarak biliyorduk. İnternetteki çere görsellerine göre.

Zaten kendisi erkek kuşlar gibi kur yapmıyo çoğu zaman durgun. Ve sürekli ısırıyor. Bu acayip halleri de dişi olduğunu düşündürtmedi değil.

Bu kuşun cinsi tam olarak ne?
Dişi kuş. Yaşını söyledi mi? Yavru değil çünkü bunu bilerek mi aldınız o yüzden soruyorum..

Maksimum 3 ay. Yavru henüz
Teşekkürler Merve hanım cevaplarınız için. Birde sormak istediğim bi konu var. Kafesin içindeyken parmağıma gelmiyor. Bugün odaya saldım. Zorlada olsa aldım. Ama ürkütmemeye dikkat ediyorum. Sizce daha çok kafes içindemi yoksa dışındamı eğitmek gerek?

Tekrar Merhaba Arkadaşlar.
Bu yakışıklıda arkadaşımın. Bunu türü nedir sizce?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-10-17 saat 08.23.19_32d740f4.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-17 saat 08.23.19_32d740f4.jpg
    50.9 KB · Görüntüleme: 42
Yalnız kuş dişi 🥲
Merhaba Merve hanım,
Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Dişi olduğuna eminmisiniz? Arkadaşıma erkek demişler. Dişi olduğunu gösteren ayrıntılar nedir acaba? Biz anlamıyoruz bu konuda detay verirseniz sevinirim.

Merhaba Merve hanım,
Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Dişi olduğuna eminmisiniz? Arkadaşıma erkek demişler. Dişi olduğunu gösteren ayrıntılar nedir acaba? Biz anlamıyoruz bu konuda detay verirseniz sevinirim.
Merhaba, rica ederim ✨
Burun deliklerinin etrafı yoğun beyaz görünüyor geriye kalan mavilikte erkekteki mavilik değil ona istinaden dişi..

Merhabalar cinsiyet ve yaş öğrenebilir miyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yaşı ve cinsiyeti nedir ?
20231018_125134-min.jpg

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bu kuş bana hediye edildi ama ben cinsini merak ettim biraz netten baktım ama anlayamadım birde yesil mavi gri bir çok renk var resimde tam çıkmadı ama sizce nedir? Bu arada 1.5 max 2 aylık falan bir dişi imiş yorumlarınızı bekliyorum
Screenshot_20231018-163313_Gallery.jpg
Screenshot_20231018-195034_Gallery.jpg
Screenshot_20231018-195028_Gallery.jpg

Lütfen ilgilenir misiniz
Yaşı ve cinsiyetini öğrenmek istiyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-10-18-10-07-29-172_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2023-10-18-10-07-29-172_com.whatsapp.jpg
    631.5 KB · Görüntüleme: 27
Geri