Muhabbet kuşu ceresinde katmanlaşma

Ahmet Gürbüz

Yeni Üye
Merhaba. İki muhabbet kuşu sahibiyim. Kuşlarımdan dişi olanın ceresinde fotoğrafta görüldüğü üzere bir katmanlaşma var. Bu tedavi edilmesi gereken bir sorun mu? Öyle ise nasıl bir tedavi uygulamam gerekiyor? Ayrıca uçmasında, beslenmesinde bir sorun yok.

Ekli dosyalar

• IMG_2414.JPG
    IMG_2414.JPG
    732.7 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_2415.JPG
    IMG_2415.JPG
    841.7 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_2418.JPG
    IMG_2418.JPG
    401.8 KB · Görüntüleme: 28
bence kuşunuz kızışmış eş almalısınız

eşi var mı

bir mavi kuş gördüm

Merhaba. İki muhabbet kuşu sahibiyim. Kuşlarımdan dişi olanın ceresinde fotoğrafta görüldüğü üzere bir katmanlaşma var. Bu tedavi edilmesi gereken bir sorun mu? Öyle ise nasıl bir tedavi uygulamam gerekiyor? Ayrıca uçmasında, beslenmesinde bir sorun yok.
kuş kızışmış bir şey yok diye düşünüyorum küçük ihtimalle mantar olabilir.
ve crow stars bir mesajda diyeceklerinizi diyin 2 kelime atıp birsürü mesaj atmayın lütfen.

kuş kızışmış bir şey yok diye düşünüyorum küçük ihtimalle mantar olabilir.
ve crow stars bir mesajda diyeceklerinizi diyin 2 kelime atıp birsürü mesaj atmayın lütfen.
Bazı konu başlılarında muhabbet kuşlarında mantar için vaseline kullanmayı önerenleri gördüm. Sizce vaseline ya da başka bir krem, ilaç kullanmalı mıyım? Yoksa ilaç kullanmadan bu katman zamanla incelip dökülür mü?

Bazı konu başlılarında muhabbet kuşlarında mantar için vaseline kullanmayı önerenleri gördüm. Sizce vaseline ya da başka bir krem, ilaç kullanmalı mıyım? Yoksa ilaç kullanmadan bu katman zamanla incelip dökülür mü?
bence @Recai SULAMİS baksın ben mantar olduğunu pek düşünmüyorum, bence şuanlık bir şey yapmayın

Geri