Muhabbet Kuşu Boyun Eğriliği

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Tagudar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Tagudar

Yeni Üye
Merhabalar
Yenilerde muhabbet kuşlarına merak saldım ve 6 tane sahiplendim. Bakımlarını gerek videolar gerek bu hobiye sahip arkadaşlara danışarak elimden geldikçe eksiksiz yapmaya çalışıyorum. Sanırım mutlu ve şen şakrak olmalarını da buna borçluyum. Her şey bu denli güzel giderken en heyecanlı en hareketli kuşumun bundan altı saat kadar önce anormal bir halde olduğunu fark ettim.
Sorunumu forumlarda araştırırken aynı olayla sizlerin daha önce karşılaştığınızı gördüm. Sanırım tecrübelerinize ihtiyacım var.
Kuşumun boynu sağa 45 derecelik bir açı ile yatık ama istediği zaman hareket ettirebiliyor. Sabit durduğunda hep o açıyla duruyor standart duruşunu sergileyemiyor. Titreme ve benzeri durumlar kesinlikle yok, iştahlı ve hareketli ; bu duruş pozisyonundaki anormallik neden olur ve çözümü nedir ? Yardımcı olursanız beni gerçekten büyük bir dertten kurtarırsınız.

Daha somut şekilde görmenizde fayda var diye düşündüğüm için görselleri sizinle paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• Buz.jpg
    Buz.jpg
    85.3 KB · Görüntüleme: 44
@Hayvansever03 İstediği şekilde hareket ettirebiliyor ama rutin duruş sergilediğinde bu açıda kalıyor kafası tek problemimiz bu acaba bir darbe mi aldı ? Başka bir problemi mi var?

Boyun kasında bir problem olabilir. B vitamini verin ve veterinere gidin derim. Krem vs verebilirler.

Bir anda (3-5 Saat) böyle bir sorun oluşur mu sizce sabah hiç bir şeyi yoktu. Kafesimde toplam 6 adet kuşum var ilk kez böyle bir durumla karşılaştım ve sadece bu kuşum da bu problem var.

Bir anda (3-5 Saat) böyle bir sorun oluşur mu sizce sabah hiç bir şeyi yoktu. Kafesimde toplam 6 adet kuşum var ilk kez böyle bir durumla karşılaştım ve sadece bu kuşum da bu problem var.
Yarın da gözlemleyin o zaman. Gözleminizi yazın buraya.

Elbette sorun çözülürse çözüm yöntemi ve sürecini bilgi amaçlı sizler ile paylaşacağım. Sabah sorun devam ediyor olursa veteriner kontrolünde tedavi sürecini başlatacağım.

Konu hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilirler mi ?

Geri