muhabbet kuşu boğazına birşey takılmış gibi kafasını sallıyor

aleonvertisma

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,

muhabbet kuşum videoda görüldüğü gibi hareketler yapıyor. Yine aynı sebepten dolayı, başka veterinerlerin önerisi olan sözüm ona kuşlardan anlayan (belki de gerçekten anlıyordur bilemiyorum, güvenemiyorum) veterinere götürmüştük, bu veterinerin verdiği ilaçları kullandık, multi vitaminleri hala kullanıyoruz. bir süre bu hareketler durdu ancak üzerinden iki ay geçmeden tekrar başladı bu hareketler. Daha önce götürdüğümüz veteriner kuşlar hakkında uzman olmadığı için yine kendisine götürmekte de kararsızım.

Kuşumun genel olarak keyfi yerinde sayılır, kakasında herhangi bir anormallik yok olması gerektiği gibi. tüylerinde de bir sorun yok ve o hareketi yapmasına rağmen herhangi bir kusması yok. sadece yem seçmeye ve daha az yemeye başladı ama kursağı da dolu.

şimdi sizlere sorum şunlar ;
1) kuşumun neyi olabilir?
2) Antalya'da kuşlardan anlayan tanıdığınız ya da duyduğunuz bir veteriner var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

video link ; https://streamable.com/c5l47h

Bazı nesnelere veya eline kur yapıyormu? Bana yem kusmaya çalışıyor gibi geldi

Arkadaşlar merhaba,

muhabbet kuşum videoda görüldüğü gibi hareketler yapıyor. Yine aynı sebepten dolayı, başka veterinerlerin önerisi olan sözüm ona kuşlardan anlayan (belki de gerçekten anlıyordur bilemiyorum, güvenemiyorum) veterinere götürmüştük, bu veterinerin verdiği ilaçları kullandık, multi vitaminleri hala kullanıyoruz. bir süre bu hareketler durdu ancak üzerinden iki ay geçmeden tekrar başladı bu hareketler. Daha önce götürdüğümüz veteriner kuşlar hakkında uzman olmadığı için yine kendisine götürmekte de kararsızım.

Kuşumun genel olarak keyfi yerinde sayılır, kakasında herhangi bir anormallik yok olması gerektiği gibi. tüylerinde de bir sorun yok ve o hareketi yapmasına rağmen herhangi bir kusması yok. sadece yem seçmeye ve daha az yemeye başladı ama kursağı da dolu.

şimdi sizlere sorum şunlar ;
1) kuşumun neyi olabilir?
2) Antalya'da kuşlardan anlayan tanıdığınız ya da duyduğunuz bir veteriner var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

video link ; https://streamable.com/c5l47h

Bu şekilde hareket yapması normal değil eğer bir tiki yoksa.Ayrıca az yem yemeye başlamış bu da hastalığın göstergelerinden biri olabilir videodaki hareketle beraber.Kanatlı veterinerine götürüp test yaptırmanız iyi olur dışkı analizi yapılsın.

Antalya için kanatlı veterineri bilmiyorum imkanınız varsa yakın illerdeki kanatlı veterinerine gidin.

İlginiz için teşekkür ederim dostlar. Sonunda bir veteriner bulabildik.

Veteriner hernangi bir sorun görmemekle birlikte kursak mantarı olabileceğinden ya da tik olabileceğinden şüphelendi. İlaçlara başladık. İştahı yerine gelmeye başladı.

Eğer bizim sıpanın tiki varsa ilerleyen zamanlarda o davranışların geçmesi için çaba sarfedeceğiz. Şimdilik durum kontrol altında.

Geri