Muhabbet Kuşu Bit Vilmectin-Akartox

Pamuk0606

Yeni Üye
Arkadaşlar kafeste bit sorunu ortaya çıktı . Vilmectin adlı ilacı sipariş verdim forumda okuduğum kadarı ile enseye damlatmayın zararlı kuşun karın bölgesine damlatın diyorlar bu konudaki son durum nedir , bir de vilmectin 3-4 güne gelicek yarın akortox adlı bit tozunu alıcam vilmectin gelmeden kafesi tozla temizleme uygulaması yapmam gerekir mi yoksa iki ilaca aynı anda mı başlama yapmam gerekir . Teşekkürler

Ben enseye damlatıyorum hiçbir zararını da görmedim

Parmağınızı hafif ıslatın, kuşun ensesini ıslak parmağınızla tüylerini sağa ve sola yatırın. (derisi görünene gadar)
Derisinin üzerine 1 damla vilmectin damlatıp parmağınızla ovalayarak yedirin. Geçmiş olsun.

Bazı yorumlarda suya katın diyen de var miktarı çok az olmak şartı ile suya damlatsak faydası olur mu acaba

Dün akşam pirelerden biri siyah biri kırmızı olmak üzere 2 tanesini aldım akartox tozunu üzerlerine serptim siyah olan bit hareketsiz kaldı fakat kırmızı olan tozlardan kurtulup farklı yöne gidiyordu 2-3 kere denedim etkili olmadı bu toz bunlarda etkili değil mi anlamadım kuşları vilmectin ile kurtardık diyelim kafes yuvalık suluk vs bunları nasıl kurtarıcam . Akartox tozun etkisi sonradan mı oluyor acaba bilgisi olan varsa anlatabilir mi . Teşekkürler

Geri