Muhabbet kuşu ayak yarası

Herobrother

Yeni Üye
Merhaba
Muhabbet kuşumun ayağında kafes yararlanması olmuştu. Yarasına terramycin sürüyorum 1 hafta falan oldu. Yara kabardı ve ayak şişmesi oldu acaba normal midir..beni bilgilendirirseniz sevinirim. İlk fotoğrafinida atıyorum
IMG_20210429_094435.jpg
IMG_20210504_140122.jpg

Sadece bu ilacı kullanıyorum. Petshopdaki görevli bunu kullanmamı söylemişti

Sadece bu ilacı kullanıyorum. Petshopdaki görevli bunu kullanmamı söylemişti
terramicyn iyi gelebilirdi ama mikrobun yayıldığını düşünüyorum.Ayağın kırmızı kısmı kangren olmuş gibi.Travazol sürebilirsiniz birkaç gün. Şu an açık yarası var mı göremedim ama siz yine de gün içinde batikonlamayı ihmal etmeyin.

terramicyn iyi gelebilirdi ama mikrobun yayıldığını düşünüyorum.Ayağın kırmızı kısmı kangren olmuş gibi.Travazol sürebilirsiniz birkaç gün. Şu an açık yarası var mı göremedim ama siz yine de gün içinde batikonlamayı ihmal etmeyin.
Teşekkürler.

Söylediğiniz ilaçları aldım. Kullanımı nasıl yapacağım

Söylediğiniz ilaçları aldım. Kullanımı nasıl yapacağım
önce kuşun ayağını batikon ile temizleyin ki mikrop varsa kırılsın, daha sonra biraz bekleyin ve travazol'u sürün. Bunu sabah akşam günde 2 defa yapabilirsiniz. Benim yavrularımdan birinin da parmağına kangren ve kesmemiz gerekiyor dediler. Ben kestirtmeden bu kremi kullandım ve faydasını gördüm. Şişliğini de almıştı. Umarım size de fayda sağlar. Bana buz koymamı öneren de olmuştu forumda onu da deneyebilirsiniz ama ben denemedim o yüzden net yorum yapamıyorum.

Rica ederim. konuyu muhakkak güncelleyin gelişme olursa. Krem ve batikonu sabah akşam sürebilirsiniz.Şişlik hakkında bilgi verilecektir.
Maalesef ki bugün kuşum öldü. Bugüne kadar tedavisi devam etti hatta bacağındaki yara iyileşiyordu. Dün akşam da durumu iyiydi nasıl oldu anlamadım. Sabah kalktığımdan kafeste yatıyordu😭

Maalesef ki bugün kuşum öldü. Bugüne kadar tedavisi devam etti hatta bacağındaki yara iyileşiyordu. Dün akşam da durumu iyiydi nasıl oldu anlamadım. Sabah kalktığımdan kafeste yatıyordu😭
çok üzüldüm adınıza başınız sağ olsun. 😔

çok üzüldüm adınıza başınız sağ olsun. 😔
Teşekkürler. Bayramınız mübarek olsun.
Diğer kuşumun iki gözünün etrafında kızarıklık oluşmaya başladı. Bu durumda ne yapabilirim.

Ekli dosyalar

• 16209744338043187019901820511681.jpg
    16209744338043187019901820511681.jpg
    852.7 KB · Görüntüleme: 24
  • 16209745213057072781440670890277.jpg
    16209745213057072781440670890277.jpg
    870.9 KB · Görüntüleme: 24
kusumun ayagi morlasiyor kangren belirtilerii veriyor veterinere goturdum gebzedeyim ama anlamiyorlar dustu ve mikrokapti ne yapabilirim kangrense daha dun boyle oldu gec kalmadan yaiyi bir veteriner hekim ya da birnilac tavsiyesi ckk acilinden lutfen
IMG-20220523-WA0006.jpg

Düşmek ve mikrop kapmakla kangren olcagini dusunmuyorum. Tuneyi kavrayabiliyor mu kavrayamıyorsa kırık vardır. Röntgen çekilmesi lazım

yok git gide ayagi karariyor kirik yok cektirdik rontgenleri

Size en fazla onerebilecegim şey terramycin deri merhemi. Onun haricinde buradaki tavsiyeler en fazla bu kadar olur diye düşünüyorum. Yani eğer kangren değilse merhem ayağı iyileştirecektir.

Geri