Muhabbet Kuşu Ayak İncinmesi Hk.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Dark606
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dark606

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar, dün kuşumun tırnakları uzadığı için normal bir şekilde tırnak kesimi yaptım. (2 senedir yapıyorum) Ancak kesimden sonra kendine göre sol ayağı incindi sanırım. Detaylı baktım, herhangi bir morarma veya kırık belirtisi yok. Dün araştırmalarım sonunda da kuşun ayağına Terramycin kremi uyguladım. Acaba ben keserken mi incittim ayağını diye endişe ediyorum. Her zaman ki uygulama yöntemim ile kesim yaptım ancak hiç böyle bir şey başıma gelmedi. Dün sol ayağı üzerine hiç basmıyordu ancak bugün biraz basmaya başladı. Yine gözlemlerime göre sol kısma basınca güç alamadığı için hep sağ ayağını kullanıyor. Mesela kanatlarını gerdiği zaman ayakları ile de açar ya, sol ayağı üstünde duramadığı için sağ kanadı ayak ile açamıyor. Normal açıyor. Bu noktada benim yapmam gereken bir şey varmıdır? Benim yüzümden olduğu için endişe ediyorum malesef. Görselleri paylaşıyorum;
Ek olarak davranışlarında hiç bir değişiklik yok, konuşması vs devam ediyor sanki hiç ayağına bir şey olmamış gibi. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim.

Geçmiş olsun, parmaklarını oynatabiliyorsa birkaç güne kadar düzelecektir. Bundan sonra kuşunuzun tırnaklarını keserken daha dikkatli olun, muhabbet kuşlarının ayakları çok hassastır en ufak bir baskı sonucunda bile kolaylıkla kırılabilirler.

Geçmiş olsun, parmaklarını oynatabiliyorsa birkaç güne kadar düzelecektir. Bundan sonra kuşunuzun tırnaklarını keserken daha dikkatli olun, muhabbet kuşlarının ayakları çok hassastır en ufak bir baskı sonucunda bile kolaylıkla kırılabilirler.

Teşekkür ederim, evet daha dikkatli ve hassas olacağım. Herhangi bir kırıklık olsa morarma ve şişme durumu gözlemlerdim değil mi? Ufakta olsa sıkabiliyor ve tüneği tutabiliyor şuan.

Teşekkür ederim, evet daha dikkatli ve hassas olacağım. Herhangi bir kırıklık olsa morarma ve şişme durumu gözlemlerdim değil mi? Ufakta olsa sıkabiliyor ve tüneği tutabiliyor şuan.

Rica ederim, evet kırık olsaydı morarma/şişme gibi durumlar gözlemlenirdi ve kuşunuz ayağını kullanamazdı.

Tırnakları çok dipten kesmişsiniz, muhabbet kuşlarında tırnak kesim işleminde sadece sivri kısmın alınması yeterlidir. Teramicyn krem uygulamasına birkaç gün daha devam edin bir sorun görünmüyor incinmiştir büyük ihtimalle.

Evet kırmızı damara yakın bir yerden kestim sanırım, buna da dikkat edeceğim. Ancak kesimden sonra çok detaylıca da inceledim ve herhangi bir damar kanaması yaşanmadı. Krem uygulamasına devam ediyorum, sabah ve akşam olmak üzere sürüyorum ayağına ve bu süreçte kafesten çıkartmıyorum.

Voltaren krem 1 2 saate geciriyor incinmeleri...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Voltaren krem 1 2 saate geciriyor incinmeleri...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Siz yazdıktan sonra Voltaren krem aldım ve saat 6'da kuşa uyguladım. (O saatlerde hala ayak üstüne basamıyordu) Şuan itibari ile (21:30) kuşu kafesten çıkarttım ve sanki hiç bir şey olmamış gibi ayağını kullanıyor ve tekleme vs hiç belirti göstermedi. Gerçekten çok teşekkürler, ilettiniz krem cidden saatler içinde gözle görülür bir şekilde etki etti.

Geri