Muhabbet Kuşu Anormal Dışkı

IbrahimAlkan

Yeni Üye
unnamed-1

Selamlar değerli ustalarım. Muhabbet kuşum böyle dışkılamaya başladı. Kuş 1.5 aylık yavru göğüs tüyleri daha yeni yeni kapsül yaptı çıkacak.Bu dışkı neyin habercisidir? Yada olağan bir durum mudur? Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, böyle tek seferlik farklı kakalar beslenmeye bağlı ortaya çıkabiliyor. Takip edin bakalım bir değişiklik olacak mı?
Bir de kuş ne kadar zamandır elinizde, yem değiştirdiniz mi? Yemin haricinde başka ne verdiniz?
Kuş 1 haftadır elimde Levent Abi. Aldığım petshopda karma yem veriliyordu. Benim evde akdarı aspur karışımı olduğu için bu karışımı verdim. Bu kaka 2 gündür bu şekilde. Sadece kuru mamayı sebze ve meyve ile ıslatıp verdim. Çokta yenilmedi yumurta olmadığı için. Kafese elimi koyar koymaz kuş uçup kaçıyor, gözleri yuvarlak ve canlı bakıyor.

Farklı yediği şeylerden dolayı böyle dışkılamış olabilir her zaman mı böyle dışkılıyor
unnamed-1

Selamlar değerli ustalarım. Muhabbet kuşum böyle dışkılamaya başladı. Kuş 1.5 aylık yavru göğüs tüyleri daha yeni yeni kapsül yaptı çıkacak.Bu dışkı neyin habercisidir? Yada olağan bir durum mudur? Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Evdeki yemler çok beklemiş olmasın?
Karışık muhabbet kuşu yemi kullanın kapalı ambalajda olanlardan tercih edin. (Versele laga, Gold Wings)
Mamayı en fazla 3-4 saat kafeste tutun.
Mama süresi uzadı biraz hocam. Yem de 2 haftalık bir yemdi cam kavanozda saklıyorum. Bu durum düzelir mi Levent Hocam?

Geri