Muhabbet kuşu ağzını açıp kapatıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Saka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Saka

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar üstadlar. Yavrularım daha yeni yem kırmaya alışıyorlar. 11.07.2022 pazartesi günü yeşil renkli muhabbet kuşumun gagasını açıp kapattığını fark ettim. Kendisi 32 günlük. Pazartesine kadar böyle bir durumu hiç bir şekilde yoktu. Ayrıca özellikle akşama doğru böyle bir durum olmadığını gözlemledim. Daha çok gün içinde yapıyor. Bu aralar uçma denemeleri yapıyorlar. Ancak uçtuktan yarım saat sonra videoyu çektim. Yanındaki mavili kardeşi de yapıyor ancak video çekim sırasında denk gelmedi. ilk yeşil renkli muhabbet kuşunda başlamıştı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İlk videodan yaklaşık 15 dk sonra çektiğimin başka bir video.. Bu videoda ise ağız açıp kapatmayı bırakmıştı.

Uçma denemesi yaparken gagalarını vurmuş olabilirler mi? Benim kuşum da gagasını çarptıktan sonra sürekli aynı hareketi yaptı 4-5 gün içerisinde geçti

Uçma denemesi yaparken gagalarını vurmuş olabilirler mi? Benim kuşum da gagasını çarptıktan sonra sürekli aynı hareketi yaptı 4-5 gün içerisinde geçti

3 gün öncesinde kafesten dışarı çıkmamışlardı gördüğüm kadarıyla. Uçma denemesi yapmadan önce başlamıştı.

Geri