Muhabbet kuşu üst üste hapşıriyor

Mhhbetkusutr

Meraklı Üye
Arkadaşlar önceden tek hapsirirdi birkaç gün limonlu su verdim şimdi üst üste yapıyor 5-6 defa birde bişey dikkatimi çekti kuş 5dk da bir yem yemeye iniyor 3-5 tane yiyor geri cikiyor 10 dk sonra tekrar aynı islem yardımcı olunuz

Yem konusunda sorun yok ama hapşuruk için şunu diyeyim limonlu su, taze meve sebze, sıcak ve tozsuz ortam işe yaramadıysa veterinere danışsanız iyi olabilir.

benim kuşumdada aynı sorun vardı sonra kusmaya başladı dikkatli ol derim.

benim kuşumdada aynı sorun vardı sonra kusmaya başladı dikkatli ol derim.
Eski kuşum ilk önce tek hapşırıyor du onemsenmedi ve üst üste hapşıriyor oldu daha sonra kusmaya başladı ve 1ay içinde zayıfladı ve oldu sanırım bu hastalık önce soğuk almayla basliyor ama ne yapacağım i bilmiyorum

Eski kuşum ilk önce tek hapşırıyor du onemsenmedi ve üst üste hapşıriyor oldu daha sonra kusmaya başladı ve 1ay içinde zayıfladı ve oldu sanırım bu hastalık önce soğuk almayla basliyor ama ne yapacağım i bilmiyorum
ben şuan mikostatin verdim izliyorum.işe yararsa söylerim.bende anlamadım benim kuşumda birden başladı hapşurmaya sonra arttı en son kusmaya başladı.

Suyuna mı damlattiniz kaç damla ,kaç gün boyunca söyler misiniz

Suyuna mı damlattiniz kaç damla ,kaç gün boyunca söyler misiniz
dün ve bugün 4 damla verdim 100ml suya sonra o suyu birkaç yudum içirdim.şuan kusma hapşurma yok ama onunla alakalı mı değil mi bilmiyorum.ilacı kestim çünkü ishal yaptı hayvanda.şimdi gözlemliyorum birkaç gün.kuşun durumu iyi gibi.

dün ve bugün 4 damla verdim 100ml suya sonra o suyu birkaç yudum içirdim.şuan kusma hapşurma yok ama onunla alakalı mı değil mi bilmiyorum.ilacı kestim çünkü ishal yaptı hayvanda.şimdi gözlemliyorum birkaç gün.kuşun durumu iyi gibi.
100ml derken bildigimiz muhabbet kuşu sulugu değilmi o suluga 4 damla

Tam dolu suluga mı 4 damla birde şuan kusunuz nasıl hala hapşırıyor mu kusuyor mu dışkısı nasıl kabarık mı bilgi verir misiniz
şuan durumu iyi arada hapşuruyor ama kusmuyor.1-2 kere hapşuruyor günde.ilacı kullanmadım ben sadece 2 gün verdim baktım ishal oldu bıraktım hemen.kuşcu bir arkadaş salyalı kusma yoksa kullanma dedi.

Allah Allah nedir bu hastalığın adı bilmiyorum bile kuşta hapsirmadan başka sorun yok ama bu aralar üst üste yapmaya başladı bazen 2 kere bazen 3-4 kere gün içinde çok hapşıriyor kusma da yok

Veteriner e giderseniz banada haber verir misiniz bizim buradakiler anlamiyorlar

Allah Allah nedir bu hastalığın adı bilmiyorum bile kuşta hapsirmadan başka sorun yok ama bu aralar üst üste yapmaya başladı bazen 2 kere bazen 3-4 kere gün içinde çok hapşıriyor kusma da yok
benimki de öyle başladı.önce bir iki kere kısaca hapşuruyordu sonra daha sık hapşurmaya başladı.en son artık boğulur gibi olup kusmaya başladı ama kuşta başka hiçbir sorun yok aksine o kadar hareketli ki herşeye kur yapıyor.yemini yiyor suyunu içiyor.dışkısı falanda normal.öteki kuşumda yoktu bu durum ama bugün ondada aynı şeyin başladığını gözlemledim ama öteki kadar değil.bir iki kere hapşuruyor kısaca kusma falan yok.2 veterinere gittim bir faydasını görmedim.

Ne yapsak bilemedim ki ablamın bir kuşu var kuş 3 aydır hapsiriyor ama tek tek

Geri