Muhabbet kuşu ürkek olurmu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Algos
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Algos

Yeni Üye
Merhabalar ben 3 gün önce ingiliz türü bir muhabbet kuşu aldım kuş 1 aylık kuş la televizyon arasında 2 3 metre var ve akşam televizyonda çok ses açılıyor kuş korkak olurmu çok sesten dolayı birde son olarak çok ses oluyor diye üstüne siyah örtü örterek kendi odama götürüyorum kuş kötü etkilenirmi çünkü bir yerde kuşlar çok yer değiştirince intihar ediyor diye duydum bunun aslı varmı.

korkak kuş konusunda epey tecrübeliyim. Kesinlikle size alışmadan ona bir yer belirleyin. onun değil sizin ona uyum sağlamanız gerekli. yeni geldiği için korkak olmalı. yavru ve yeni olması tetikler bu durumu. ona zaman tanıyın. ancak televizyonun sesini kısmanız çok iyi olur onu ürkütmemek açısından. üstünü örterseniz sizi tanıyamaz.
kuşlar hassastır :))

korkak kuş konusunda epey tecrübeliyim. Kesinlikle size alışmadan ona bir yer belirleyin. onun değil sizin ona uyum sağlamanız gerekli. yeni geldiği için korkak olmalı. yavru ve yeni olması tetikler bu durumu. ona zaman tanıyın. ancak televizyonun sesini kısmanız çok iyi olur onu ürkütmemek açısından. üstünü örterseniz sizi tanıyamaz.
kuşlar hassastır :))
Sadece akşamları uyuması için yinede bi sorun olurnu normalde üstü açık

Ben de gece uyuması için ışığı azaltmak amaçlı kapatmıştım üstünü yeni geldiğinde. Örtebilirsiniz tabii. Ancak gözlemleyin örtüden korkar belki. Korkmazsa rahatlatır onu. Biraz boşluk bırakın. Nefes alsın oradan

Herhangi bir sorun olmaz sadece dikkat etmeniz gereken nokta aksam olması. Gunduz gec kalkıyosanız vs. uzun vadede düzensizlik ve sıkıntı olabilir. Ses ve Işık evde tamamen kesildiğinde ustunu yatmadan once geceden açın.

Kuşun üstü örtülebilir, bu sizi tanımasına engel değil.
Kuş uyuması için başka odaya alınabilir ancak oda önceden kuşa tanıtılmalı. Televizyon kapandığında eski yerine alın, sabah orda uyansın.
Doğada intihar eden hayvan bulmak çok zor, genelde bulaşıcı hastalığı olan hayvanlar dışlandığı için edilgen olarak intihar ederler. Yani kuş yer değiştirmekle felan intihara meyletmez.

Geri