muhabbet kuşu üretim sorunları

İslam_Bal

Yeni Üye
Selamın Aleyküm 4 yıldır hobi olarak muhabbet kuşu üretimi yapmaya çalışıyorum henüz başarılı olamadım yavru aldım ama en fazla 15 gün yaşadı 4 çift değiştirdim ve 1 yıl ara verdikten sonra yeni iki çift aldım çiftin birisinde kuşlar öpüşür gibi yapıyolar arada bazende hafif kavgalar ediyor diğer çiftte sorun yok sizce o çift alışırmı çifthanede bakıyorum kuşları arası birbirlerini göremeyecekleri şekilde kapalı kuzenim arayı aç çiftler beraber yaşasın diyor sizce nasıl olur arayı açıp biraz denemeye çalışıyoruım şuan sizce ne yapmalıyım kavga eden çiftte erkek kızgın diğer çiftte dişi kızgın erkek tüğde büyük ihtimal şuan

Ekli dosyalar

• DSC_0006.JPG
    DSC_0006.JPG
    3.4 MB · Görüntüleme: 20
  • DSC_0007.JPG
    DSC_0007.JPG
    3.5 MB · Görüntüleme: 21
  • DSC_0008.JPG
    DSC_0008.JPG
    3 MB · Görüntüleme: 24
hep beraber verim alamazsın o kafeste yine bölmeli olarak kullan ve bir birlerini görmesinler. En sağlıklı üretim yavrudan alınıp yetiştirilen sağlam kan hattı taşıyan kuşlarla kurulan temelden gelir. Doğru yavrular seçer yola girersen daha 4-5 aylık oldunda bile yavru vermeye başlar yerli ve çek. Tabi bu konuda belirtim gibi en önemli şey KAN ve SOY Kalitesi. Sağdan soldan takım alınarak üretime girilmez

Eşleri kendilerinin secmesi acisindan iyi olabilir ama yumurta kulucka doneminde buyuk sorunlar olur Kahraman beye katiliyorum keske yavruyken alip salmada besleseydiniz 7 8 aylik olunca es tutanlari ayirip guzel sonuclar cikabilirdi saglikli verimli cift malesef zor bulunur

Not:Konu başlıklarının tamamen büyük harf olması forum kurallarına aykırıdır.

Geri