Muhabbet kuşu çok uctugunda nefes sesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Omerft
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Omerft

Meraklı Üye
Muhabbet kuşumu odaya saldığımda uzun süre uçup nefes nefese kaldıktan sonra hızlı nefes alış veriş sesi hafif geliyor. Normal midir? Konunca ilk 3 saniye falan geliyor sonra daha gelmiyor.

Muhabbet kuşumu odaya saldığımda uzun süre uçup nefes nefese kaldıktan sonra hızlı nefes alış veriş sesi hafif geliyor. Normal midir? Konunca ilk 3 saniye falan geliyor sonra daha gelmiyor.
Kuyruk sallama belirtisi falan hiçbiri yok. Normalde asla nefes sesi gelmez. Enerjik bir kuş. Ama fazla uçunca konduğunda ilk 3,l saniye falan o nefes sesi geliyor. Sonra geçiyor

Kuşunuzda yağlanmaya bağlı kilo alış olabilir veya sağlıklı kilo almışta olsa nasıl ki insanlar kilo aldığında çabuk yorulur, kuşlardada öyle oluyor, önemli olan solunum sıkıntısı çekip çekmediği, video atın bakalım

Kuşunuzda yağlanmaya bağlı kilo alış olabilir veya sağlıklı kilo almışta olsa nasıl ki insanlar kilo aldığında çabuk yorulur, kuşlardada öyle oluyor, önemli olan solunum sıkıntısı çekip çekmediği, video atın bakalım
Ben de yağlanmadan şüphe ettim çünkü petshoptan alalı 3 hafta falan oldu. İkinci salışım. Fazla uçurmadım odayı tanısın diye. Petshopta da kafesinde ucamayacagına göre sanırım yağlanmış biraz. Video atarım tekrar aynı probleme denk gelirsem. Teşekkür ederim ilginize

Yağlanma durumunda ne yapmalıyım?

Rica ederim umarım geçici bir durumdur, bekliyorum videoyu, daha sık salmaya çalışın ek olarak ne yediğini söylerseniz yağlanma yapan besinleri söyleyebilirim

Profilinizde ki kuş mu acaba konuyla ilgili olan kuş?

Geri