Muhabbet Kuş Yem Tüketme

ShahmarAzeGs

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar arkadaşlar 2-3 gündür benim dişi kuş normal yemide tüye girdiği için yulaf ve aspur karışımı veriyom bunuda böyle az bişey yiyor akıllı yemlik kullanıyom gerisinide böyle akıllı yemliğin çöplüğüne döküyo yemin hepsini acaba sebep nedir? Neden böyle yapıyor acaba? 1 günde 2-3 defa akıllı yemliğe yem koyuyom
38354
38355

Kuşlar deneyimlediğim kadarıyla yulafı daha çok tüketiyorlar sizde göreceğiniz üzere sadece yulaf yenilmiş yulaf kabukları var aspurlar olduğu gibi duruyor bunun sebebi başta dediğim gibi yulafı fazla tüketiyor ve seviyor bundan dolayı yulafları seçebilmek adına aspuru döküyor yaramaz fırlama :D
Yulafı ayrı bir kapta verirseniz sorun çözülecektir ayrıca kuş tüyde olsa bile fazla aspur ve yulafa yüklenmemek gerekir. Taze sebze ve meyveyi eksik etmeyin suluklarını günübirlik değiştirin hayırlı geceler.

Kuşlar deneyimlediğim kadarıyla yulafı daha çok tüketiyorlar sizde göreceğiniz üzere sadece yulaf yenilmiş yulaf kabukları var aspurlar olduğu gibi duruyor bunun sebebi başta dediğim gibi yulafı fazla tüketiyor ve seviyor bundan dolayı yulafları seçebilmek adına aspuru döküyor yaramaz fırlama :D
Yulafı ayrı bir kapta verirseniz sorun çözülecektir ayrıca kuş tüyde olsa bile fazla aspur ve yulafa yüklenmemek gerekir. Taze sebze ve meyveyi eksik etmeyin suluklarını günübirlik değiştirin hayırlı geceler.
5 liralık yulaf aynı miktardada aspur aldım katıştırdım öyle vedim dediğiniz gibi yulaflarınyiyo aspuru çöpe atıyor) zaten ben auyunu hergün değiştiriyorum kafesi hergün temizliyom abicim bu konuda çok titizim) hiç kirli kalmıyor kafes hergün temizlemiyo tabanı falan) inşAllah Ayrı yukaf alırım sade yulaf veririm. Meyve aebze veriyom. Teşekkür ederim bilgi için. Hayırlı akşmlar

Hergün temizleyip kafesi kuşu rahatsiz etmeye gerek yok hocam başak burcuyum ama ben bile o kadar titiz değilim :)
Eğerki kafes tabanı tavalı sistemse günlük tavayı çekip dökseniz yeterli. Dediğim gibi full yulaf vermeyin tüyde olsa bile .

Hergün temizleyip kafesi kuşu rahatsiz etmeye gerek yok hocam başak burcuyum ama ben bile o kadar titiz değilim :)
Eğerki kafes tabanı tavalı sistemse günlük tavayı çekip dökseniz yeterli. Dediğim gibi full yulaf vermeyin tüyde olsa bile .
evet abicim kafes tabanı çekmeceli çekip temizliyom öyle yapıyorum.. birde normal yemide aynı yapıyor karışık yemde veriiyom onuda aynı şekilde yapıyor)) son 3-4 gündür böyle manyaklaşdı benim kuş)) belkide erkekten ayırdım diemi öyle sinirleniyor?)

Aspur belli bir zamandan sonra sevmiyorlar. Ben petshop tan almıştın aspur bayat tozlu imiş koyduğum gibi döküyorlar. Sırf onlar için paket yem aldım daha az boşaltmaya başladılar. Bir kere alıştılar ı dökmeye bıraktırmak zor.

Aspur belli bir zamandan sonra sevmiyorlar. Ben petshop tan almıştın aspur bayat tozlu imiş koyduğum gibi döküyorlar. Sırf onlar için paket yem aldım daha az boşaltmaya başladılar. Bir kere alıştılar ı dökmeye bıraktırmak zor.
VALLAH Hocam benim 1 çift kuşum var böyle yapmıyordu 2-3 gündür alışmış dişi boşaltıyo yemliği))

Geri