MUHABBET KUŞUM ISHAL ve Halsiz

senaa3454

Yeni Üye
muhabbet kuşum 5 gün önce ishal oldu kuşçudan ishal ilacı aldım suyuna koyuyorum ama iştahı azaldı. hiç yemiyor değil ama eskisi kadar yemiyor ve gün geçtikte göz çevresi ve gaga çevresi görseldeki gibi oldu. çoğunlukla kabarık ve uyuklama halinde. kuruma hasstalıgından şüphelendim ama kuşçuya götürdüm mantar olmuş dedi. zaten o göz ve gaga çevresini sürekli demirlere sürterek kaşımaya çalışıyor. ishali de biraz azaldı ama bitmedi. kuşçu normal yem dışında başka bir yem verdi ve normal yemi kaldır bu yem bitene kadar bunu kullan aynı şekilde ilaçlı suya devam et dedi. ancak kuşum o yemi de pek yemiyor, sadece az az darı dalı yiyor. kuşçu bir tane de krem verdi üstünde mantar kremi yazıyor. kuşuma sürmeye çalıştım ancak bir türlü rahat durmadı neredeyse süremedim gibi bi şey ve hala kaşıyor. kafesini temizledim gaga taşını oyuncakları kaldırdım mantar dolayısıyla. görsellere bakabilir misiniz sizce kuruma olabilir mi ya da iyileşir mi ne yapmalıyım başka bir öneriniz var mı lütfen yardımcı olun çok üzülüyorum sürekli böyle görmekten ve bir şey olmasından korkuyorum. iki gözü de fotoğraftaki gibi hatta fotoğrafını çekemediğim diğer taraf bu görünenden daha kötü daha fazla açıklık tüysüzlük var. kafa tüyleri de düzensiz azalmış dökülmüş gibi. kanadının altındaki tüyler ve karın tüyleri de dökülmüş ve kaşınıyor. iştahı da az biraz zayıflamış gibi. nolur yardımcı olun

kuşumun fotoğrafları

Kuşunuz ornithosis hastalığına yakalanmış. Doksimis veya Hipradoxi isimli ilaçlardan birini veya doksisilin etken maddeli herhangi bir ilacı edinip tedavi başlamaslısınız. Ayrıca probiyotik ve multi vitamin yoksa onlardan da alın.

Geri