MUHABBET KUŞU YUMURTALAMA

abdullahuysal33

Yeni Üye
Merhabalar acemiyim bilmiyorum ben dışı yumurtladı şuanlık 2 tane yumurtası var ama benım aldığım yuvalıkta folluk yoktu tecrubem olmadığı için bilmiyorum folluksuz sıkıntı olurmu eskiden içerisinde talaş vardı ama dışı kuş hepsını yuvadan dışarıya attı ve dışı kuş hassas yuvaya mühalede ettiğim zaman o yuvaya bile girmiyor dışarıdan folluk koyduğum zaman biliyorumkı sorun olur nasıl bır yol izlemem lazım folluksuz sorun olurmu ?

Merhabalar acemiyim bilmiyorum ben dışı yumurtladı şuanlık 2 tane yumurtası var ama benım aldığım yuvalıkta folluk yoktu tecrubem olmadığı için bilmiyorum folluksuz sıkıntı olurmu eskiden içerisinde talaş vardı ama dışı kuş hepsını yuvadan dışarıya attı ve dışı kuş hassas yuvaya mühalede ettiğim zaman o yuvaya bile girmiyor dışarıdan folluk koyduğum zaman biliyorumkı sorun olur nasıl bır yol izlemem lazım folluksuz sorun olurmu ?

Folluksuz tabiiki de büyük sıkıntı olur. Önceden araştırıp öğrenseydiniz ya.
Folluk yumurtaların bir arada durmasını sağlar anneye kolaylık sağlar ve yavru kuşlarda da çarpık bacağı engellemek için tedbir sayılır. Folluk zaten kullanmak zorundasınız o yuvalık ve folluk temizlenmeli düzenli olarak. Ayrıca yazın üretim yapılmaz. Hem bakteri üremesi hem yuvalığın dışarıdan daha sıcak olması..
Kuşlar havasızlıktan ölebilir, ortam çok fazla sıcaksa üretimi durdurun veyahut klima kullanın odada ve oda sıcaklığını 22-23 dereceye sabitleyin.

Geri