Muhabbet k. Gaga neden uzar? Çözümü nedir?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan H.ece
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

H.ece

Yeni Üye
Selamlar.. maviş 6 yaşlarında. 6 7 ay önce hastalandı, baytril ve avisol plus ve reflor kullandık. Şu an iyi. Fakat 2 ayda bir gaga kısmında ben gibi bir siyahlık oluşuyor. Cere değil gaga. Boyuna bir siyahlık. O siyahlık süresinde gagası uçtan sivrilerek uzuyor. 1 aya geçiyor. Uzama duruyor. Bir kaç ay sonra birdaha siyah leke ve uzama başlıyor. Şu an sivri ve ucu kıvrıldı boynuna doğru. Kötü değil fakat uzamaya devam ederse ya kırlcak,yem yiyemycek ya da boynuna batıcak dye korkuyorum. Gaga neden uzar bu şekilde. Ne yapabilirim dostlar. (Haftada 2 gün avisol plus 100ml suya 5-10damla veriyorum vitamin fazla geliyor olabilir mi. 2 haftadır vermiyorum)

Screenshot_20211028-231148_Gallery.jpg
maşallah diyerek fotoğrafa bakınız :-) nazar olmasın abileri ablaları göz bebeğim o benim. İki foto arasındaki gaga farkına bakın. Üç beş ay var arada. Selamlar. Teşekkürler

Tecrübeli birine ucundan kestirebilirsiniz fazla uzamış, kafeste kemirebileceği sert bir şeyler yok mu
Teşekkürler tavsiyeniz için. Kafesinde taşlar var yıllardır ama bir kere bile dokunmadı. Her çeşit taş denedim. Yeni birşeye alışması zaten 3 ay alıyor huylanırsa asla yaklaşmıyor. Kestirme konusuna gelince, bir kere kesilince daha hızlı ve çok uzadığını okudum. Ben şuan hiç kesilmeden uzamasını durdurmaya yönelik ne yapabiliriz onu araştırıyorum.

Teşekkürler tavsiyeniz için. Kafesinde taşlar var yıllardır ama bir kere bile dokunmadı. Her çeşit taş denedim. Yeni birşeye alışması zaten 3 ay alıyor huylanırsa asla yaklaşmıyor. Kestirme konusuna gelince, bir kere kesilince daha hızlı ve çok uzadığını okudum. Ben şuan hiç kesilmeden uzamasını durdurmaya yönelik ne yapabiliriz onu araştırıyorum.
Evet daha fazla uzar ama zaten ortada anormal bir uzama söz konusu, daha fazla uzarsa dediğiniz gibi yen yiyememe, boğazına kadar uzayıp boğazına batma ve hatta su içememe durumu olabilir

İlaç kullanımından sonra mı başladı bu durum yoksa daha öncede var mıydı?

Geri