Misafirimiz hasta olabilir mi?

Ümit Yüksel

Yeni Üye
Arkadaşım bakamayacagı için bana verdi ama cinsiyeti dişi ama yaş tahmini alabilirmiyim. Birde kuyruğu cok aşagıda ve sallanıyor yumurta olma ihtimali var mıdır?

İrisine bakarak anladığım kadarıyla 5-6 aylık güzel bir dişi erişkin kuşunuz var. Maşallah çok tatlıymış kendisi de rengi de. Sağlıklı bir gelişim dileğiyle :)
Aşağıdaki attığım YouTube linkinden videoyu izleyerekte bakabilirsin yaşına;

Henüz 5-6 aylık dişi muhabbet kuşu. Beslenmesi lazım B vitamini takviyesi ve haftada 3 kez yumurta maması yapın. Dal darıda koyun kafese. Tüye girmiş bu aralar iyi beslenmesi lazım. İyi hobiler.

@MehmeTR 'nin de dediği gibi B Vitamini takviyesi ve Yulaf ile tüy dökümünü rahatlatmanız gerek. :) (Yulaf Ezmesi değil Yulaf Tohumu olarak geçiyor petshoplardan veya aktarlardan temin edebilirsiniz haftada 1-2 kez yemine karıştırmak şartıyla fazlası yağlanma yapar uçmasına engel olur.)

Nefes alıp verirken kuyruğu şiddetli mi sallanıyor? Videoya çekme olanağınız var mı? Youtubea yükleyip linkini buraya bırakın. Bir de dışkı fotoğrafını atar mısınız?

Ben görüntüleyemedim, diğer üyeler görebiliyorlar mı? @EmreSAV @MehmeTR
Bilgisayar üzerinden görüntüledim ama mobili bilmiyorum hocam.
Kuşunuzda herhangi bir problem göremiyorum kuyruğunun sallanması çokta abartılacak bir durum değil gibime geliyor görüntüye baktığım kadarıyla. Yine de işin daha uzmanları var cevaplarını beklemekte fayda var.

Yeterli olurmu acaba ?
Arkadaşım sokakta buldugunu söyledi.Kuşun uçuşunda sorun var kanatlarını koparmış olabilirler yada yabani kuş falan saldırmış olabilir

Dışkı normal ama kuyruk atma var. Bugünlük bence tam dolu suluğuna üç damla limon damlatın. Kuşu cereyandan koruyun.

Yeterli olurmu acaba ?
Arkadaşım sokakta buldugunu söyledi.Kuşun uçuşunda sorun var kanatlarını koparmış olabilirler yada yabani kuş falan saldırmış olabilir

Kanatları kopmuş gibi değil. Dışkı normal, üşütmüş olabilir. İyi bir multivitamin kullan ve ayrıyetten kalamar kemiğide as kafese.

Kuyruk atması çoğalırsa yada herhangi bir olumsuzluk olursa, gelişmeleri yaz mutlaka. Geçmiş olsun...

Geri