Meyve sebze yemiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan AsiBulut
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AsiBulut

Meraklı Üye
Kuşum meyve sebzeleri yemiyor, yalayıp bırakıyor. Elime alıp uzatırsam ancak o zaman biraz daha ilgileniyor ama çiğnemeden yalayıp bırakıyor tekrar. Bir kere ilgisini kaybedincede asla tekrar yalamıyor. Günlerdir meyve sebze yedirmeye çalışıyorum bir tek çilekle oyalandı o da dışındaki tohumları için, onları kemirdi. Ama çok nazik davranıyor ısırmıyor bile.

Bundan önceki kuşlarım meyve sebze için birbirini ezer geçerdi öyle iştahlı kocaman ısırıklar alırlardıki yutamaz boğazında kalır diye korkardım.

Bu cadıysa hiç ilgilenmiyor, hiç değilse elimi ısırdığı kuvvetle ısırsa meyveyi bi kere kafii. 🤦🏻‍♀️

Kuşuma multivitamin veriyorum, pelet yemlede alıştırma çabam 1 haftayı buldu hala yemesede ama meyveye de ihtiyacı var. Kuşuma nasıl meyve yedirebilirim?

Bu arada üstüne darı dökmek işe yaramıyor normalde sevsede meyvenin üstündeyken darıya gagasıyla dokununca tiklenmiş gibi titriyip gidiyor. Aynı şeyi kalamar kemiğinede yapıyor, huylanıyormu tikimi var anlamadım ben uzatınca dokunuyor gagası değdiği an tiklenmiş gibi titriyor kemirmiyor.

Videonun başındaki gibi bir titreme. Soğukmu acaba diye düşündüm ama biz meyveleri dolaba koymuyoruz hepsi ılık meyve 😐

maşallah kuşun tam ağzıma layık...hart hart ısıracam kafasını
bence bu kadar yediğine şükret benimki maruldan başka bişeyi yemiyo korkuyo...diyemiyorum sen kuşsun nasıl korkuyon ottan sebzeden diye

Çilek, muz gibi ürünler yapış yapış olduğu için böyle yemesi normal. Armut, elma, erik verince de böyle yiyorsa henüz keşfedememiş olabilir. Benim kuş hem videodaki gibi hem de ısırarak yediği zamanlar oluyor. Kafasına göre takılıyor yani. Ama o kadar bile tatması faydalı oluyordur merak etmeyin.

maşallah kuşun tam ağzıma layık...hart hart ısıracam kafasını
bence bu kadar yediğine şükret benimki maruldan başka bişeyi yemiyo korkuyo...diyemiyorum sen kuşsun nasıl korkuyon ottan sebzeden diye
Ya niye yiyon kuşumu 🥺

Onuda yemiyoki ya yalıyo sadece 😂

Çilek, muz gibi ürünler yapış yapış olduğu için böyle yemesi normal. Armut, elma, erik verince de böyle yiyorsa henüz keşfedememiş olabilir. Benim kuş hem videodaki gibi hem de ısırarak yediği zamanlar oluyor. Kafasına göre takılıyor yani. Ama o kadar bile tatması faydalı oluyordur merak etmeyin.
Armut elma yok ama erik var şuan evde, ekşi diye zararlı olur sanmıştım bi deneyelim o zaman 🤗

dal darı çok yediriyon mu yağlanırsa iyi pişer... of bak ağzım sulandı şimdi
bence bunlar çok yavru ya ondan kaynaklı henüz damak zevkleri pek gelişmemiş
Vahşi şey yedirmiyorum desem olsun çiğde yerim diycek şimdi
Bilmiyorum diğer yavrularım böyle değildi, vizyonsuz diyorum ben buna 😂

Geri