Merhaba

beyazgul9191

Yeni Üye
Kușum sürekli gagasını ve sağʻ gözünü kaşıyor videoya bakın. Tüyleri döküldü sağ gözünde.veteriner antibiyotik yazmisti kullandim gitmisti sorun ama ilaci biraktigimda bi kac haftaya basliyor yine ayni sorun.acaba ne olabilir ? Yardimci olursaniz sevinirim.videoyu ekliyemedim neden?

Videoyu streamable.com'a yükleyip linki buraya yapıştırın.

Yapamadım olmuyor baška caresi yokmu
Nasıl olmuyor anlamadım? https://streamable.com sitesine girin, hemen önünüzde mavi renkli bir butonda ücretsiz video yükle ya da upload video for free yazısı çıkacak. Butona basın dosyayı seçin yükleyin. Yüklenince linki kopyalayın sonra buraya yapıştırın.
Resim nasıl yükleyebilirim
Hizliresim.com ya da resmim.net'e yükleyip linki buraya yapıştırın.

Nasıl olmuyor anlamadım? https://streamable.com sitesine girin, hemen önünüzde mavi renkli bir butonda ücretsiz video yükle ya da upload video for free yazısı çıkacak. Butona basın dosyayı seçin yükleyin. Yüklenince linki kopyalayın sonra buraya yapıştırın.

Hizliresim.com ya da resmim.net'e yükleyip linki buraya yapıştırın.

Yükledim acildimk
Fotoğrafın linkini yapıştırın. Burada sitenin linki var. Şöyle yapalım, siz kuşun videosunu YouTube kanalınıza yükleyin. Sonra videonun bağlantısını kopyalayın ve buraya yapıştırın. Resmi de hizliresim.com'a yükleyerek resmin linkini buraya yapıştırın. Tekrar deneyelim.

Muhtemelen kuşunuzda göz enfeksiyonu var. Hangi antibiyotiği kullanmıştınız bu arada? Veteriner gözü hakkında ne söyledi?

Didisme olabilir dedi diyer kusla ama biseyi yok dedi iki kusum var benim.atim size ilacin resmini bi bakin yurtdisinda oldugum icin türkceye cevirin
Ama kuruyken o kadar acik degil gözünün etrafi onuda belirtim. bi hafta oldu kullandim bugün biraktim kullanmaya yurtdisinda ne önerirsiniz ne alim yoksa veterineremi götürim

Bana mailinizi verirseniz videoyuda gösterim size ordan daha bilgili cevab verirsiniz görürseniz cünkü gözü kuruykende nsl görebilirsiniz kafese sürtüyor gözünü

Didisme olabilir dedi diyer kusla ama biseyi yok dedi iki kusum var benim.atim size ilacin resmini bi bakin yurtdisinda oldugum icin türkceye cevirin
Ama kuruyken o kadar acik degil gözünün etrafi onuda belirtim. bi hafta oldu kullandim bugün biraktim kullanmaya yurtdisinda ne önerirsiniz ne alim yoksa veterineremi götürim
Hizliresim.com'un linkini atmışsınız. Bir yanlışlık var sanırım. Resim değil, resmi yüklediğiniz sitenin linki var burada.
Bana mailinizi verirseniz videoyuda gösterim size ordan daha bilgili cevab verirsiniz görürseniz cünkü gözü kuruykende nsl görebilirsiniz kafese sürtüyor gözünü
Tamamdır, Gmail'den ya da Outlook'dan bana mail atın lütfen. haticeninkuslari@gmail.com

Göz enfeksiyonu bulaşıcı olabilir bence tedbir amaçlı enfekte kuşu ayırın.
Rica ederim bakıyorum.

Kuşun videosunu görseydik..
Kuşun gözünde akıntı kızarıklık ve hapşırma varsa Tobrased göz damlası alın kullanın,sabah 1 damla akşam 1 damla toplam 3 gün.
Tobrased yoksa tobramisin içeren tobrased muadili göz damlası alabilirsiniz.
Dış parazit sorunu oldu mu hiç?Kuşunuza dış parazit damlası yaptınız mı daha önce?

Googleye "ornithosis" yazın ve görsellere bakın. Kuşunuzun gözü öyle mi? Eğer evetse kanatlı veterineri bulun ve muayeneye götürün geç olmadan.

Kuşun videosunu görseydik..
Kuşun gözünde akıntı kızarıklık ve hapşırma varsa Tobrased göz damlası alın kullanın,sabah 1 damla akşam 1 damla toplam 3 gün.
Tobrased yoksa tobramisin içeren tobrased muadili göz damlası alabilirsiniz.
Dış parazit sorunu oldu mu hiç?Kuşunuza dış parazit damlası yaptınız mı daha önce?

Googleye "ornithosis" yazın ve görsellere bakın. Kuşunuzun gözü öyle mi? Eğer evetse kanatlı veterineri bulun ve muayeneye götürün geç olmadan.
Ben mail aracılığıyla yardımcı oldum. Almanya Siegen'de yaşıyorlarmış, dolayısıyla orada bu tür ilaçlar bulmak zormuş. Kuşun fotoğrafına da baktım. Öyle sulu göz, kızarma vb. gibi aşırı semptomlar yok ama göz çevresinde biraz tüy dökülmesi var. Henüz tam ilerlememiş bir enfeksiyon diye tahmin ediyorum.

Dış parazit için özellikle Vilmectin benzeri ivermektin etken maddeli ense damlaları önerdim kendisine nasıl kullanacağını da ek olarak belirttim. Gentagut göz damlasını önermiştim fakat Almanya'da onun muadili, etken maddesi aynı olan Gentamycin isimli damla satılıyormuş. Mecburen bir süre onu kullanacağını söyledi. Yazdırabiliyorlarsa Tobrased da yazdırabilirler, birazdan kendilerine mail yoluyla da ileteceğim..

Geri