Marka önerisi

kaan.pastel

Yeni Üye
Hocamlar kuşum için bir muhabbet kuşu tasması alacağım fakat markaların 100 Yorumu iyi 1 tanesi kötü olunca vazgeçiyorum kullandığınız veya önerdiğiniz güvenilir marka dediğiniz varsa link atar mısınız...

Tasma ? Kuş için uygun değil.

Kuşa eş alabilirsiniz, kaliteli yem alabilirsiniz, takviye besinler vitaminler alabilirsiniz, güzel sağlıklı bir kafes alabilirsiniz, kafese gerekli malzemelerden alabilirsiniz. Bu saydıklarim konusunda herkes yardımcı olacaktır ama tasma kedi ve köpek besleyenler için daha uygun. Kuşları zaten kafeslere kapatıyoruz. Kafesten salınca bırakalım özgürce uçsunlar.

Kuşa eş alabilirsiniz, kaliteli yem alabilirsiniz, takviye besinler vitaminler alabilirsiniz, güzel sağlıklı bir kafes alabilirsiniz, kafese gerekli malzemelerden alabilirsiniz. Bu saydıklarim konusunda herkes yardımcı olacaktır ama tasma kedi ve köpek besleyenler için daha uygun. Kuşları zaten kafeslere kapatıyoruz. Kafesten salınca bırakalım özgürce uçsunlar.
Hocam dışarıda gezdirmek için demiştim

Kuş tasması kuşun fiziğine uygun değil. Kuş tasması vücuda takılan bir şey. Kuş dışarı çıktığında uçmak isteyebilir kendini zorlayabilir ve tasma zarar verebilir,kanatlarına zarar verebilir vs.
Ayrıca kuşlar strese gelemez. Kuşun doğasında uçmak vardır,o tasma kuşa büyük engel ve uçmak isteyip tasmanın onun için engel olduğunu deneyimlerse stres yaşayabilir. Örneğin ben kuşlarımı kafesle bahçeye indirip dışarıyı görsünler hava alsınlar diye indirdiğimde kuşların sanki içi gidiyormuş gibi düşünüyorum, özgür olmayı istediklerini..
Dikkat etmek gerek. Ona bakarsanız kuş bezleri de satılıyor alalım mı evi kirletmesinler diye yani? Uygun mu? Tabiiki değil. Ben size tasma gibi şeyleri kullanmanızı önermem.

Geri