Mantar mi ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan BaltaA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

BaltaA

Yeni Üye
Merabalar . Biri erkek biri dışı kuşumun uzun süredir kasindigini ve tüy döktüğünü gözlemledim. Erkek olan daha çok. Bu sabah da bir ayağının şiş olduğunu ve pullandigini gördüm. Disi de sorun görünmüyor . Teramisin sür dediler sürdüm . Şimdi daha iyi görünüyor yarin fotoğraf çekerim. Sizlerin fikirlerini almak için yeni üye oldum siteye. Herkese teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171005-092906.png
    Screenshot_20171005-092906.png
    2 MB · Görüntüleme: 40
  • 20171001_231517.jpg
    20171001_231517.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 40
Şu şekild e daha net ayağının bir tanesi şiş ..

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171005-232826.png
    Screenshot_20171005-232826.png
    497.3 KB · Görüntüleme: 33
Mantar konusunda bi bilgim yok ama sizin kuşların ikiside dişi gibi. Tabi fotoğraflar net değil gün ışında yakından çekip yüklerseniz kesinleşir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mantar konusunda bi bilgim yok ama sizin kuşların ikiside dişi gibi. Tabi fotoğraflar net değil gün ışında yakından çekip yüklerseniz kesinleşir.

Biri erkek. Ayağını yakından cektim

Ekli dosyalar

• 20171006_170358.jpg
    20171006_170358.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 28
  • 20171006_170254.jpg
    20171006_170254.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 25
Bu kuşların ikiside dişi [emoji4]

kuşların ikisi de dişi ayagını da yakından çekerseniz mantar olup olmadıgını söyleyebilirim.

Arkadaşın söylediği gibi, kuşlar dişi, ayağında önemli bir sorun göremedim ama önlem olarak vazelin sürebilirsiniz.

terramycin krem temin etme imkanınız var ise ya da arkadaşın dediği vazelin veya parafin yagı sürebilirsiniz .

Nefes alirken garip sesler cikariyor mu.zor nefes aliyor gibi veya tiksirma var mi.kuyrugu sallaniyor mu

ve birde komple yemlik suluk temizlik yaparsanız sıcak su ile iyi olur ve hatta kafesinizi sirkeli su ile temizleyin ve ortam havasız kuru bir ortam olmamasına dikkat edin

Nefes alirken garip sesler cikariyor mu.zor nefes aliyor gibi veya tiksirma var mi.kuyrugu sallaniyor mu

Tıksırma var . Nefes almasında problem yok. Kuyruk sallama değil de bütün vücudunu salladı bugün çok kez. Krem sürdüm ayağına diye yapıyor sanırım ama bilmiyorum

ve birde komple yemlik suluk temizlik yaparsanız sıcak su ile iyi olur ve hatta kafesinizi sirkeli su ile temizleyin ve ortam havasız kuru bir ortam olmamasına dikkat edin

2 gündür herşeylerini sıcak suyla yıkadım . Sirkeyi de bugün yaptım

Mantar icin yesil puding kivaminda diski denilir.ceresini kasimasi ise mantarin solunum yoluna sicramasindan denilir solunum da sikinti yok gibi.normal tiksirma sanirim.ayagini bilemedim ama ne olmus

Mantar icin yesil puding kivaminda diski denilir.ceresini kasimasi ise mantarin solunum yoluna sicramasindan denilir solunum da sikinti yok gibi.normal tiksirma sanirim.ayagini bilemedim ama ne olmus

Peki ne yapmalıyım solunuma sıçradıysa ..

Nete yakin bilgi diskidan tahmin ediliyor.once diskina bakin.yesil puding kivamimi diye.solunuma sicrayinca zor nefes aliyor kuyruk sallaniyor.sizin kusun sicramamis sanirim solunima.ayagini ve ceresini kasimasi dis mantar olabilir.ben emin konusamam cok.kendi kusum mantardi gozlemlerim bunlar.selcuk yuksel beye bir sorun net bir fikir icin

kuşların ikisi de dişi ayagını da yakından çekerseniz mantar olup olmadıgını söyleyebilirim.

Disi mi bu kuş . Eğer disiyse tartışmalarını anlamış bulunuyorum. Ama farklı duruyoyorlar . Ikisini de cekoslavakya türü diye aldık. Mor olan oyuncu bir kuş . Mavi olan da arada oyun yapar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171006-194021.png
    Screenshot_20171006-194021.png
    2.4 MB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_20171006-192603.png
    Screenshot_20171006-192603.png
    1.6 MB · Görüntüleme: 22
Geri