Mantar mı var

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Bulut29
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bulut29

Yeni Üye
Kuşun gagasında mantar mı var? Mantar ise nasıl geçer?

Kardeş o gaga o hale gelene kadar neredeydin? Mantar veya değil ama bir sorun olduğu kesin keşke daha önce sorsaydin.

Bi de yapmıyorsanız kafesin altligini en kötü iki güne bir değiştirin, kafesin ayrıntılı temizliğini de en kötü iki üç haftaya bir yapin. ilaç sürünce Geçse bile tekrarlar

Vazelin küçük asalaklarda (mantar olmayan) direkt boğucu etki sağlayarak sorunun ortadan kalkmasını sağlar fakat mantarda hiçbir işe yaramaz...

Oksijenli su ve kulak çubuğu yardımı ile ölü deriyi temizleyin (kuşun gözüne ve göz çevresine gelmemesine dikkat edin) daha sonra eczaneden alabileceğiniz trosyd kremi kulak çubuğu yardımı ile mantarlı bölgelere uygulayın. Günde en az 2 kez olmak koşulu ile yaklaşık 1 ay’a yakın uygulamanız lazım mantar oldukça yayılmış ve gagada deformasyona sebep olmuş.

Vazelin küçük asalaklarda (mantar olmayan) direkt boğucu etki sağlayarak sorunun ortadan kalkmasını sağlar fakat mantarda hiçbir işe yaramaz...

Oksijenli su ve kulak çubuğu yardımı ile ölü deriyi temizleyin (kuşun gözüne ve göz çevresine gelmemesine dikkat edin) daha sonra eczaneden alabileceğiniz trosyd kremi kulak çubuğu yardımı ile mantarlı bölgelere uygulayın. Günde en az 2 kez olmak koşulu ile yaklaşık 1 ay’a yakın uygulamanız lazım mantar oldukça yayılmış ve gagada deformasyona sebep olmuş.
Vazelin mantarda işe yarar. Ancak

Vazelin mantar da işe yarar.. Ancak trosyd ya da travazol gibi mantar kremleri alınıp sürülür ise daha iyi olacaktır.

Hocam kuşu daha dün aldım bi tanıdıktan bakamıyo diye
Kusura bakmayın. Ben de sizin zannettim. Bakamamak değil de bakmamışlar desek daha doğru fotoya göre.. yazık kuşa biraz daha müdahale edilmese yüz çevresi tamamen mantar olacak. Size vermeleri iyi olmuş. O bakımdan sevindim

Vazelin mantarda işe yarar. Ancak

Vazelin mantar da işe yarar.. Ancak trosyd ya da travazol gibi mantar kremleri alınıp sürülür ise daha iyi olacaktır.

Vazelinin nemi boğucu özelliği olduğu için mantar tedavisinde hiçbir işe yaramaz, asalaklarda boğucu özelliği sayesinde etki gösterir. Vazelin bir kuşun gaga yada derisinde etki gösteriyor ise o mantar değil asalaktır.

Vazelinin nemi boğucu özelliği olduğu için mantar tedavisinde hiçbir işe yaramaz, asalaklarda boğucu özelliği sayesinde etki gösterir. Vazelin bir kuşun gaga yada derisinde etki gösteriyor ise o mantar değil asalaktır.
Ben mantar olan kuşlarda kullandım faydasını gördüm sizi bilemem...

Geri