Mantar mı ayağındaki?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Emreoz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Emreoz

Meraklı Üye
Merhabalar, fotoya bir bakabilir misiniz kuşumun ayağında birşey çıktı gibi ama tam anlamıyorum mantar mı değil mi. Eğer mantarsa bana uzaktan sıkabileceğim sıvı bir mantar ilacı söyleyebilir misiniz zira benim kuşum çok canayakın ancak asla kendini elletmez bağırmaya başlıyor. Zaten şu anda antibiyotik tedavisi de görüyor stresten ishal oldu zorlamak istemiyorum korkutup. Teşekkürler

foto yükledim şimdi :)

Fotoya göre sol ayağının baş parmağında bir beyazlık var sanki?

Ekli dosyalar

• IMG_5857.jpg
    IMG_5857.jpg
    402.1 KB · Görüntüleme: 38
Mantar mı değil mi emin olamadım. Vazelin sürebilirsiniz. Korkutmadan nazikçe masaj yapar gibi ayaklarına vazelin sürün. Mantar spreylerinin kuşlarda kullanıldığını hiç duymadım. Uygun olmayabilir. Genelde hayvanlar için önerilen ilaç formu krem oluyor. Bu hususta veterinerden bilgi almakta yarar var.

Mantar mı değil mi emin olamadım. Vazelin sürebilirsiniz. Korkutmadan nazikçe masaj yapar gibi ayaklarına vazelin sürün. Mantar spreylerinin kuşlarda kullanıldığını hiç duymadım. Uygun olmayabilir. Genelde hayvanlar için önerilen ilaç formu krem oluyor. Bu hususta veterinerden bilgi almakta yarar var.

karbonatlı ya da sirkeli su sıksam ayağına?
ya da kekikli su gibi şeyler işe yarar mı sizce?

gerçekten kendisine dokundurtmuyor sadece öpmeye alışkın :))))

karbonatlı ya da sirkeli su sıksam ayağına?
ya da kekikli su gibi şeyler işe yarar mı sizce?

gerçekten kendisine dokundurtmuyor sadece öpmeye alışkın :))))
Sirkeli suyu bir deneyin isterseniz ancak etkili olur mu bilemem. Vazelini sürmeye çalışsanız daha iyi olacak.

benim bundan yıllar önce bir muhabbet kuşum vardı, o mantar olduğu zaman bir ilaç kullanıyordum ve mantarı hemen geçiyordu, sıvı bir ilaçtı sanki, ama neydi hiç hatırlamıyorum... oksijenli su sıksam işe yarar mı?

benim bundan yıllar önce bir muhabbet kuşum vardı, o mantar olduğu zaman bir ilaç kullanıyordum ve mantarı hemen geçiyordu, sıvı bir ilaçtı sanki, ama neydi hiç hatırlamıyorum... oksijenli su sıksam işe yarar mı?
Oksijenli su dezenfekte etmeye yarar ardından kremi sürmeye ortam oluşturur. Üstelik bu tarz şeyleri sıkarken çok dikkatli olunması gerekir yanlışlıkla kuşun gözüne temas ederse kötü sonuçlar doğabilir.

evet haklısınız sıkmak olmaz, damlatmak lazım ilacı. inşallah mantar yoktur, sıcaktan falan birşey olmuştur da geçer inşallah :eek: yarın sirke damlatmayı deniyeceğim bakalım. Gerçekten kuşlar için sıvı mantar ilacı olmaması çok ilginç. Korkarak soruyorum; Virkon s dezenfektan işe yarar mı acaba sulandırıp damlatsam ayaklarına sonra didiklerse ayaklarını gerçi zehirlenmesin?

evet haklısınız sıkmak olmaz, damlatmak lazım ilacı. inşallah mantar yoktur, sıcaktan falan birşey olmuştur da geçer inşallah :eek: yarın sirke damlatmayı deniyeceğim bakalım. Gerçekten kuşlar için sıvı mantar ilacı olmaması çok ilginç. Korkarak soruyorum; Virkon s dezenfektan işe yarar mı acaba sulandırıp damlatsam ayaklarına sonra didiklerse ayaklarını gerçi zehirlenmesin?
Bence o tür işlere girmeyin.

deep fix mantax diye bir ilaç varmış, sıvı mantar lacı. Kullanan var mı, iyi midir? :confused:

Merhaba bahsettiğiniz ilacı kardeşim kendi kuşunda kullanmıştı ve işe yaramıştı onuda bir pamuk yardımı ile ayağına sürmelisiniz bilginiz olsun

Merhaba bahsettiğiniz ilacı kardeşim kendi kuşunda kullanmıştı ve işe yaramıştı onuda bir pamuk yardımı ile ayağına sürmelisiniz bilginiz olsun
Pamuk muuuu :eek: :D Artık kulak çubuğu ile saniyelik hareketler vs. Birşeyler deneyeceğiz olduğu kadar... peki websitesinde tünekler bir daha asla kullanılmamalıdır deniyor siz attınız mı tünekleri? Garip birşey aslında niye kullanılmasın ki?

Mantar bulaşıcı bir sıkıntı olduğu için sanırım

Elinizde Virkon S varsa şimdilik kullanın. Birçok mantar üzerinde etkili. Vazelin kullanmanızı tavsiye ederim.

Normal dezenfektan oranını kullanbilirsiniz. %1 veya %2 oran ile kuşun üzerine spreylemenizde herhangi bir sakınca yoktur.

Teşekkürler yarın bir deniyim sıkmayı bakalım ayaklarına.

Eğer Virkon S ile düzenli olarak kafes ve ekipmanlarının temizliğini yaparsanız, birçok hastalığı önceden engellemiş olursunuz.

Geri