mantar hastalığı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan sedatss
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sedatss

Yeni Üye
kuşumda mantar hastlğı varmış. onun için vazeline benzer bi krem verdi petshopdan bi bayan günde 2 defa kullan dedi . Mantar hastalığı geçer mi

Geçer.
Bir.fotoğraf.yukleyin.

IMG-20161030-WA0021.jpg

hiçbi fikkrim yok arkadaşım bende petshopa götürdüm de kadın söyledi. çok kşınıyodu burnu da soyulmuştu kadın mantar olmuş dedi vazeline benzeyen bi krem vrdi

Kuşun gaga kısmının belirgin olduğu bir fotoğraf yüklemenizde fayda var.
Ayağı kaşınan kuşunda aynı fotoğrafı yüklemesi gerekir.

benm kuşumun gagasının kesilmesi gerekiyo sanrım

şuan çektim bu halde

Ekli dosyalar

• 20161031_212629.jpg
    20161031_212629.jpg
    426.1 KB · Görüntüleme: 18
benm kuşumun gagasının kesilmesi gerekiyo sanrım
Sakın gaga kesmeye kalkmayin yavru kusun gagasi uzamaz bir anormallik yok mantar mi goremedim aman diyeyim yanlis bir sey yapmayin kusunuzu soguk ortamda tutmayin aspur verin iyilesecek insallah

petshoptaki kadın bana mantar dedi vazeline benzeyen bi krem verdi. elma sirkesi kat suyuna dedi bende deddiklerini uyguluyorum yanlış mı yapıyorum?
ve aspur ne?

burda daha net ben anlayamıyorm hastalığını tam olrak

şuan çektim bu halde
Resim parlamış ama mantarlaşma göremedim ben sakın ne siz kesin nede başkasına kestirin kuş yavru daha gaga taşı koyun kafese o kendi yontar kuş tüy değiştiriyor kuşa vitamin verin ve yemine biraz kanarya yemi koyun

Aspur sade kanarya yemi ince kabuklu olur yavrular kolay kirar ve severek tuketirler ishalede faydalidir kanarya yemi istiyorum derseniz yardimci olurlar

Nasıl fark edersiniz ?

Kuşunuzun gaga altı ve yanlarında, göz kenarlarında, ayak ksımlarında derinin sünger görüntüsü haline gelip kuşunuz göz halkaları gaga yanlarında ve ayak kısımlarında adeta et beni gibi dışarıya doğru sünger görüntüsünde şişme belirir bazı tüy olan bölgelerinde tüylerde dökülme de görülebilir.. Kuşunuzdaki oluşan bu mantar olan bölge deri canlılığını yitirir (ölü deri ) bu şekilde olan kuşunuzu kısa süre içerisinde tedavi edilmediği takdirde gaga ve ayak tırnaklarında düzensizlik meydana gelir şekil bozuklukları olmaya başlar … Örnek kuşunuzun gagası aşırı uzama ve gagsının çarpık olması ve belli bir süre sonra kuşunuzun düzgün yem yiğememesine sebep olur belli bir süre sonra gagalarda kırılma çatlama ve düşmelerde olabilir..Ayak kısımlarında ise uzayan tırnakların ters tarafa dönmesi ve aşırı uzaması görülür bazende tırnak kayıplarıda oluşabilir.

Kuşunuzun bu şekilde olmaması için erken zamanda fark edip tedavi edilmesii gerekmektedir..

Tedavisi
Kuşunuzu öncelikle ölü deri dediğimiz bölgeyi oksijenli su ve kulak çubuğu yardımızla temizlememiz gerekiyor temizlerken de göreceksiniz zaten ölü derinin altında canlı deri çıkacak iyice temizledikten sonra eczanelerde satılan (troysd )mantar kremini kullanmanızı tavsiye ederim. Kremi sürerkende kuşunuzun gaga altında,gaga yanlarına ve özelliklerde ayakların dirsek kısımlarına kadar sürünüz ..

Bu şekilde 4 gün sadece sabah akşam krem sürmeniz yeterli olcaktır 4 gün sonda göreceksinizki kuşunuzun eski sağlığına ve görüntüsüne kavuşmuş olacaktüylerin olmadı yerde yaklaşık 15 ila 20 gün içerisinde tüyler çıkmaya başlayacak. Tedavisinde geç kalınmış kuşlarınız da olsa bu şekilde uygalamanız gerekir onlarda eski sağlığına kavuşur fakat bazı geç kalınmış kuşlarınızda bellibir süre gaga ve tırnaklarını düzenli bir şekilde kesmek zorunda kalabilirsiniz ….

uzun biraz ondan mı bahsediyosunuz bugün kadın bana göstermişti ishal için kullanıyolarmş kahve rengi

aspur.jpg

Aspur

ben bu bölümü es geçmişim sanrım doğan :) kkremi kullanayım bakalım bak tüy değiştirmesi için de bilgi aldım gördün mü :)

yemini tamamen kanarya yemi olrak versem önüne zararlı olur mu

Geri