Mama Sorunu

erkanuygur

Meraklı Üye
Merhaba şuanda 5 yumurta var disi sürekli üzerinde yatıyor. Normalde hazır nemli mamayı sade olarak veriyordum bugün ılkkez haşlanmış yumurta sarısı ve rende havuç verdim. Ancak yumurta sarısı erkeğin pek ilgisini çekmedi sadece havuçları seçip yedi tektuk de yumurta sarısı. Bu durum normalmi YouTube da izlediğim videolarda resmen saldırıyorlar bende de açıkçası böyle bir beklenti vardı. Birşeyleri yanlış yapmış olabilirmiyim

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mama konusunda ben de biraz acemiyim henüz. Kendi yaptığım mamadan yediremedim bir türlü. Islak kuru hiçbir şekilde yememişti. Şimdi alışsın diye öylesine bir hazır kuru mama aldım, sürekli kafesinde bulunduruyorum, arada bir kurcalayıp bırakıyor ama benim açımdan bu da bir gelişme...

Yakın bir zaman önce mamaların içine aktarlarda satılan keçiboynuzu tozu kattıklarını ve kuşların bu ek malzeme ile mamayı iştahla yediklerini öğrendim. Henüz daha deneme fırsatım olmadı ama kesinlikle denemeyi düşünüyorum...

Bende 5 yavru çıktı. Sizin gibi mamayı koyunca erkek ve dişi hemen bitiriyor. Yavru olmayınca fazla yemiyor, oynuyorlar. Siz devam edin. Yavrular çıkınca 10 günlük olunca zoraki yiyorlar. Ben ilave taze mısır ve buğday çimlendiriyorum. Neredeyse kuru yem, darı, aspur yemez oldular. Ben uğraşıyorum olsun. Ne de olsa hepsi birer can.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Katılıyorum. Dişi kuluçkadayken, erkek dişiyi beslediği için mama yemek daha kolay gelecektir. Yavrular çıkınca çok yüksek ihtimalle yemek zorunda kalırlar. Eğer imkanınız varsa, mama yemeyi çok seven kuşların arasında birkaç gün tutarsanız, çok rahat alışırlar.

Katılıyorum. Dişi kuluçkadayken, erkek dişiyi beslediği için mama yemek daha kolay gelecektir. Yavrular çıkınca çok yüksek ihtimalle yemek zorunda kalırlar. Eğer imkanınız varsa, mama yemeyi çok seven kuşların arasında birkaç gün tutarsanız, çok rahat alışırlar.

sadece 1 çiftim var malesef öyle örnek alacak kimsemiz yok :)
Mercan Şimşek'in bahsettiği keçi boynuzunu mamaya katarsam faydası olurmu?

Farklı şeyler denemekte yarar var, yeter ki kuşlara zararlı maddeler verilmesin.

1. Şöyle yapabilirsin yumurtayı kabuğundan ayırım ez küçüçük sonra kapukarıda döv küçükçül yap havuç rendele bisküvi ez küçüçük irmik filanda koyabilirsin tarcın koy keçi boynuzunu toz halinde bulabilirsen al bulamassan keçi boynuzu alıp rendele çok yüzer karıştır zaten tadına doyamaz yer hepsini

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri