Makat bölgesinde şişlik ve göbekte şişlik

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Samett25
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Samett25

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba

Yakın bir komşumuz muhabbet kuşu verdi kuş uzun süre uçamıyor yerden kendisi çok az kalkıp hemen iniyor kuşlar hakkında pek bilgi sahibide değilim göbeği biraz şişik kuşçulara sordum çok fazla kafeste durmuş yağ bağlamış dediler bende sürekli antreman yaptırıyorum şimdi son 1 haftadır makat kısmında şişlik oluştu neden olabilir

Ekli dosyalar

• B74475C7-7FBB-4374-878C-E39C9963D744.jpeg
    B74475C7-7FBB-4374-878C-E39C9963D744.jpeg
    428.6 KB · Görüntüleme: 11
  • 1F59219E-97D4-40DF-B5AB-92A14E343E30.jpeg
    1F59219E-97D4-40DF-B5AB-92A14E343E30.jpeg
    677.3 KB · Görüntüleme: 11
  • FD49D95D-7148-48CF-AB13-D031DABFE2FC.jpeg
    FD49D95D-7148-48CF-AB13-D031DABFE2FC.jpeg
    572.7 KB · Görüntüleme: 11
Hassas terazinin varsa ya da telefonunuz ıphone ise kuşu tartar mısınız?
Ve tünekte yandan önden vs bir videosunu ekler misiniz?
Gr olarak 34 40 gr arası geliyor tel den ölçüm yaptıgım için yanlış ölçmüş olabilirim videoyu bağlantı aşşağıdadır

Gr olarak 34 40 gr arası geliyor tel den ölçüm yaptıgım için yanlış ölçmüş olabilirim videoyu bağlantı aşşağıdadır

34 ile 40 arasında uçurum var.
34-40 normal ama kuşun görüntüsüne göre ben daha fazla çıkar diye bekliyordum.
Karın şişliği yağlanma kaynaklı, popo şişliği sebebi de yumurtası olabilir mi diye düşünmüştüm.
Ama kuş hasta gibi görünüyor.
Dışkısı ve yeme içmesi nasıl, enerjisi hep böyle düşük mü?

Şöyle söyleyim terazi olmadığı için net bi sayı alamadım telefonun üstünde çok fazla hareket ettiği için net bi ağırlık alamadım genel olarak bu şekil durgun saldıgım zaman ya bir köşede duruyor ya da yuvasına gitmeye çalışıyor dışkı yapıyor sürekli nasıl bir yol izlemeliyim

Şöyle söyleyim terazi olmadığı için net bi sayı alamadım telefonun üstünde çok fazla hareket ettiği için net bi ağırlık alamadım genel olarak bu şekil durgun saldıgım zaman ya bir köşede duruyor ya da yuvasına gitmeye çalışıyor dışkı yapıyor sürekli nasıl bir yol izlemeliyim
Anladım Samet bey ama dediğim gibi iki duruma da şaşırdım zaten.
Şöyleki açıkçası ben kuşunuzun bu durumuna forumdan faydalı olunabileceğini düşünmüyorum. Kuşlardan anlayan bir veteriner görmeli. Normalde üstte dediğim durumların çözümleri basittir ancak kuşun hal ve hareketlerinden dolayı buna emin olamıyorum.

Anladım Samet bey ama dediğim gibi iki duruma da şaşırdım zaten.
Şöyleki açıkçası ben kuşunuzun bu durumuna forumdan faydalı olunabileceğini düşünmüyorum. Kuşlardan anlayan bir veteriner görmeli. Normalde üstte dediğim durumların çözümleri basittir ancak kuşun hal ve hareketlerinden dolayı buna emin olamıyorum.
Çok teşekkür ederim

Geri