M. Kuşum davranış bozukluğu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan yasin111
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yasin111

Yeni Üye
4 aylık muhabbet kuşum 3 aydır bizimle beraber. Erkek. Bize gayet alıştı omzumuzdan inmiyor bir kaç kelime öğrendi bile. Her şey bu anlamda yolunda fakat son bir aydır nasıl bir psikopatsa artık sürekli suluğunun içine kakasını yapıyor suyunu değiştirmekten ben yoruldum. Büyük bir kafesi var iki yemliği bir suluğu. Bol bol oyuncakları var oynarken çıldırıyor kerata. Yani sıkıntıdan yapma şansı yok çünkü ya biz sürekli onunla vakit geçiriyoruz oynuyoruz yoksa kendi oynuyor oyuncaklarıyla. Bu arada tuvalet eğitimi olan ilk muhabbet kuşu benimkisi olabilir ettiği yeri saymazsak. Neyse dün akşam suluğu çıkarttım tamamen. yemliklerden birini boşaltım içine su doldurdum. Önce kana kana bir içti sonra sabah bi baktım gitmiş onunda içine etmiş. Sen nasıl poponu içeri soktunda gittin yaptın. Kasten yapıyor fırlama. Ne yapacağım a dostlar bana bir yol gösterin.

Suluğu kafesin yüksek bir yerine koymalısınız. Tünek yanında olması gerekli değil, tırmanıp içebilir, merak etmeyin

klozet gibi :D sifonu da çekiyormu acaba? :D :D benimkide yapıyordu ben suluğun yerni değiştirdim süleyman hocanın dediği gibi artık yapamıyor. dişiye kur yaparken suluğun üst tarafında tellere tutunuyordu yaptığı dışkı suluğa düşüyordu zaman zaman. artık olmuyor :)

Benimde bir tane muhabbet vardı özellikle su görünce oraya pisliyordu galiba hoşuna gidiyor olsa gerek .Dar ağızlı suluk ve yüksek bir konuma asmak gerekir

Geri