Lutino kuşun dışkıları

caballero

Yeni Üye
Yaklaşık 9 aylık lutino kuşumuz yaklaşık 3 haftadır bende misafir. Dışkıları geldiğinden beri istenen formda değil. 3 gün entrobac + 1 gün de gervit-w verdim, sonrasında da haftada 1 enrrobac 1 gün de multivitamin vermeye devam ettim. Dışkıda düzelme olmuyor , nadiren iyi olsa da çoğu sıvı ve yeşil lekeler bırakıyor. Meyve sebze yemiyor, sadece karışık yem veriyoruz. Kafesinde kalamar ve kuş kumu mevcut. Suyu da günlük değişiyor. Yem yemesinde , hal ve hareketlerinde , neşesinde bir problem yok. Dışkı fotoğrafları da ekliyorum. Bu durumda ne yapılabilir yardımlarınız bekliyorum.

Dışkıda hastalık belirtisi yok. Eğer hal ve hareketlerinde bir sorun sezerseniz danışın.

Benzer belirtiler kendi kuşumda da olduğu için biraz endişelendim açıkçası. Kendi kuşumun böyle bir sorunu yoktu daha önceden. Akıllı yemlik kullanıyordum , yemlerin bayatlama ihtimaline karşı yemliğe geçtim. 2 gün üst üste probiyotik verip gözlemleyeceğim

Benzer belirtiler kendi kuşumda da olduğu için biraz endişelendim açıkçası. Kendi kuşumun böyle bir sorunu yoktu daha önceden. Akıllı yemlik kullanıyordum , yemlerin bayatlama ihtimaline karşı yemliğe geçtim. 2 gün üst üste probiyotik verip gözlemleyeceğim

Hayır aynı değil. İç parazit hiç kullanmamışsanız her ihtimale karşı kullanın.

bu arada etkisi var mıdır bilmiyorum ama iç parazit önerdiğiniz kuş kızgınlık döneminde. Neyi bulsa yem kusuyor :)

İç parazit var demiyorum ama hasta olmayan kuşlara da belli aralıklarla uygulanmalı.

Dışkıları normal. İlk yaptığında sıvı olur sonra dışkı rengi karışır, lekeli görüntü verir merak etmeyin normal 🙂

Uzun zamandır böyle görmemiştim çok ideal formda yapıyordu , o yüzden biraz endişeliydim açıkçası. Teşekkür ederim ilginize , rahat uyuyabileceğim bu gece :)

Fazla su tüketimi oluyordur. Yulaf ve aspur verirseniz çok olmamak şartıyla o tohumlar da epey normale çeviriyor diskiyi ama görsellerde bir sorun yok gibi.

Dal darı çok az miktarlarda verin. Çok severler ama çok da faydalı değildir. Hatta fazlası zararlıdır.

Haftada 3te 1 daldarı veriyorum, bu hafta da max 2/3 veririm diye düşündüm

üçte iki dal darı mı vereceksiniz yani. Sakın yapmayın bunu. Sadece enerjiye ihtiyacı olduğunda fazla verilir. Oda çok nadir durumdur hastalıktan zayıf düşme vs gibi durumlarda.

Geri